| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar intra un blacker intr-o biserica,' cum crezi ca ar reactiona oamenii?

Răspuns Câştigător
| RainboyDash a răspuns:

Acum depinde de credinciosi. Niste oameni care doar respecta traditia si nu au nici o treaba cu religia se vor uita la el ca la un extraterestru. Insa cineva cu adevarat credincios se va uita la el ca la o persoana normala care a venit la biserica.

| anonim_4396 explică (pentru RainboyDash):

"cineva cu adevărat credincios"
Altii nu stiu care e diferenta dintre paste si crăciun, si se mai numesc crestini.

| RainboyDash a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai la asta ma refeream cu "cei ce doar respecta traditia". Pentru ei craciunul e atunci cand mananca porc si pastele cand mananca miel si stau 2-3 ore la biserica noaptea pentru "Inviere". Ei au treaba doar cu traditia, nu si cu crestinismul. "Cineva cu adevarat credincios" nu respecta doar traditia, ei simt cu sufletul mai incolo de aceasta.

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ce este un blacker?

Răspuns utilizator avertizat
| sitărescu a răspuns:

Ce ai câștiga dacă ai fi ostentativ?

Realizezi că și manelarii sunt ostentativi prin posesiunile pe care le exhibă.

Dacă, un blacker ar vrea cu adevărat să se spovedească, cu bună-credință, ar renunța la ținuta și atitudinea ostentativă, măcar cât se află în Biserică pentru ca Taina să poată lucra în el.

Eventualul dispreț arătat printr-o ținută nonconformistă nu ar arăta decât o apropiere nesinceră de Dumnezeu și implicit o sfidare la adresa tuturor celor prezenți.

Tu cum reacționezi când cineva intră în zona ta de comfort și te ia în derâdere?

| Jackul336 a răspuns:

Prin blacker inteleg om de alta rasa!
multe babete ar crede ca e diavolulhappy

| anonim_4396 explică (pentru Jackul336):

"Blacker,Deather,Metalist"Ia-o cum vrei tu.

| Jackul336 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e asa nu l inteleg ce ar cauta in biserica;

| anonim_4396 explică (pentru Jackul336):

Poate vrea să se spovedească.

| 465793 a răspuns:

S-ar uita la el ca la un extraterestru