| RAY a întrebat:

Daca as muri si as fi readus la viata si apoi va-s spune ca dincolo nu e nimic,nici iad, nici rai, nici o a doua viata, pur si simplu nu e nimic dincolo de viata asta ma-ti crede?

54 răspunsuri:
| chazzZ a răspuns:

Ca inainte sa te nasti? nu
in rest te cred

| Sceptik a răspuns:

Problema e ca tu nu sti cum e inainte sa te nasti. Eu unul nu te-as crede deoarece chiar au existat oameni in moarte clinica care au vazut iadul si raiul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Eu cred ca te nasti in alta persoana si nici nu mai ti minte de viata aialalta! Asa gandesc si eu! Imi este greu sa gansesc ca dispare tot. Poate noi am fost adulti de o gramada de ori si poate mosi si babe! Cred ca o luam de la inceput in alta viata! Imi suna urat sa mai fiu 0 data in clasa 1sad

| CeaCuMasca a răspuns:

Ce intrebare stupida. Daca ti-as spune ca nu stii sa scrii m-ai crede?

| ciolpi a răspuns (pentru CeaCuMasca):

laughing bine punctat

| 4b a răspuns:

laughing era un timp, cand imi facea placere sa stau pe site, mai ales la aceasta categorie...da frate, cata inspiratie mai aveti...
Stai asa, cum bunikmea sa fie ''ca inainte sa te nasti''?!

| Darkmagic a răspuns:

rolling on the floor
Ray, daca mori, si apoi esti readus la viata, crezi ca exista viata de dupa moarte?
Raspunsul tau e? happy

| chocco1995 a răspuns:

Eu personal nu

| RAY explică (pentru Darkmagic):

Ca inainte sa exist

| Mn0 a răspuns:

Sunt 100%sigur ca exista viata dupa moarte

| RAY explică (pentru CeaCuMasca):

Se scrie scrii cu doi de i?

| RAY explică (pentru 4b):

Ca inainte sa fi existat ca ceva

| CeaCuMasca a răspuns (pentru RAY):

Da.

| ciolpi a răspuns (pentru RAY):

Mai multe, nu doar acel cuvant

| RAY explică (pentru CeaCuMasca):

De cand? nu se poate scrie cu de 2 de ii se scrie scrii, scrie, scrieti

| wallent1n a răspuns:

Daca noi ne Nastem, Traim, Murim si dupa moarte nu se mai intampla nimik...Care ii rostu nostru. Deci undeva trebuie sa fie ceva poate nu Iad si nici Rai, poate nu o iau de la capat, dar ceva trebuie sa fie, ceva ce nimeni nu ne poate spune concret. Asa ca tot ce putem face este sa asteptam acel moment.

| RAY explică (pentru wallent1n):

Asa e valentin imi place ca esti deschis la posibilitati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da.
E cât se poate de cu doi,, i''.

| RAY explică:

Cum ar fi ce suvenir

| casablanca40 a răspuns (pentru Sceptik):

Exista musulmani care au vazut raiul/iadul lor in moarte clinica, deci argumentul tau este fals.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da, măi.
Asta e forma verbului,, a scrie'' la modul indicativ, timpul prezent, persoana a II-a singular:,, scrii''.
Primul,, i'' provine din radical, iar al doilea din terminaţia,,-i'', pentru că e verb de conjugarea a treia.

Priceput?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Persoana a II-a plural desemnează doi sau mai mulți destinatari, dintre care cel puțin unul este prezent în dialog.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

In fine nu-mi pasa daca as putea mias sterge viata romana de tot din cap si mias baga engleza

| Darkmagic a răspuns (pentru RAY):

"Ca inainte sa existi"...ce? big grin
Eu ti-am pus o intrebare in ton cu a ta, si in orice directie logica o iei..."Daca as muri si as fi readus la viata", asta inseamna ca exista (cu E mare), viata dupa moarte.
E ca un paradox. big grin

Stiu ca esti ateu, iti respect convingerile, oricum nu se crestineaza nimeni pe TPU...astfel Credinta ar fi cu adevarat slaba si demna de dispret, dar scuze, tu ai pus o intrebare... big grin
Cum ar fi: "Credeti in viata de dupa TPU? Raspuns NU!**"
______
** Din Apocalipsa dupa Raymusic, fara cuvinte. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

?!

| Darkmagic a răspuns (pentru RAY):

?!?
Sa FACI CE cu engleza Ray? happy
Nu-mi spune ca ai luat-o pe urma pustilor cu o circumvolutiune, (si aia de la sapca), ce folosesc engleza intr-un amestec "pitoresc" si... tampit, cu romana.
Sper sa apuc ziua in care americanii si englezii sa foloseasca...franceza sau de ce nu, finlandeza, in amestec cu limba lor, ca sa vada si "istetii" de romani cam cum e sa "combini" doua limbi, de dragul de a parea "interesant", caci cam asa suna romana combinata cu engleza. big grin

| RAY explică (pentru Darkmagic):

Cu romana ce fac?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu ma intereseaza gramatica limbii romane asa cum nu ma intereseaza de Romania

| reihiuke a răspuns:

Daca as muri si as fi readus la viata si apoi ti-as spune ca e ceva dincolo, m-ai crede?

| charonmario a răspuns:

Auzi Ray dar daca te ai intoarce si ai zice ca exista rai iad de ce excluzi asta cum tu nu crezi ca exista la fel de bine ai putea sa gasesti rai si iad iar daca le ai gasi tu nici atunci ma nu ai crede ca ai zice ca ai visat doar...