| SmecheruDeLaCraiova a întrebat:

Dacă aș vedea intr-un lac animalul meu de companie si un străin pe cine ar trebui să salvez primul? Ar fi păcat sa-l salvez pe animalul meu având în vedere că acel străin este un om, iar animalul de companie e un animal?

Răspuns Câştigător
| CinevaAnonimă a răspuns:

Hai sa privim lucrurile din alta parte! Sa zucem ca tu ai fi acel strain care se ineaca, iar eu as fi cel de pr mal si animalul ar fi al meu. In acest moment eu pot salva pe cineva. Sa salvez un animal care oricum nu traieste mult sau sa salvez un om? Bineinteles ca pe om ar fi corect. Si apropo, animalele pot inota si nu se ineaca!happy

Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Da, ar fi păcat.