| Lizzu a întrebat:

Daca ati avea ocazia sa adaugati inca o porunca la Decalog, care ar fi aceea?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| LikeARollingStone a răspuns:

Nu as adauga nicio alta porunca! Cred ca sunt multi care se declara crestini dar nu "indeplinesc" nici una din poruncile deja existente...deci, de ce sa ma obosesc?

51 răspunsuri:
| BlackSulphur a răspuns:

Don't be a *** idiot, I (God) mean it!

| EmaS a răspuns:

Sa se pocaiasca ateii in frunte cu Hombre! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sa nu respiri

NOname
| NOname a răspuns:

"Dacă simţi să ignori primele 4 porunci, eşti liber s-o faci (eram sub influenţa complexului de superioritate când le-am compus; mă rog, grandomanii care şi-au autosugestionat că le-am vorbit). Înlocuieşte-le cu ceva cu adevărat folositor."

| Stitch92 a răspuns:

Fiti inteligenti.

| Inferno a răspuns:

Fa totu-n numele curiozitatii.

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Iubita vrei sa ma convertesti? Am vorbit cu Isus ca intre barbati si i-am spus focul meu cu ghidusia in jacuzzi, apoi mantuirea si a fost de acord. A zis ca pactul e de partea ta ca ma tii in suferinta.

| Exilee a răspuns:

Fii intelept in fiecare clipa a vietii tale, iubeste-ti semenii ca si cum ai petrece ultimele clipe cu acestia si sa avanseaza in virtutii.

| Hombre a răspuns:

Dezlegare la destrabalare.

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Sigur ca da, draga! laughing

| EmaS a răspuns:

Nu se poate. Nu ar fi in conformitate cu celelalte.

Răspuns utilizator avertizat
| Dismally a răspuns:

Sa adaugi? Pai si asa sunt vreo 4 in plus laughing

| greyhound a răspuns:

"Sa nu dai bani la Biserica"

| Mădă0611 a răspuns (pentru EmaS):

laughing in loc sa vezi de cei din aceeasi curte cu tine, ii vezi pe altii. Pe cine ar fi dumnezeu suparat: pe cei care cred in el, dar dovedesc contrariul, sau pe cei care nu cred si sunt mai buni decat primii?

| Mădă0611 a răspuns:

"Foloseste-ti mintea!"
hee hee

| OOOLEOOO a răspuns:

"Ai grija de corpul tau pentru ca este singurul loc in care va trebui sa traiesti."
[Jim Rohn]

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sa nu fiti necredinciosi

| ady123 a răspuns:

Interzis viciosilor

NOname
| NOname a răspuns (pentru BlackSulphur):

Cu alte cuvinte...
http://youtu.be/zC0OP3E8aiU

| contαbαndonαt a răspuns:

Stiindu-le pe cele 10 mi s-a oprit mintea la porunca a 3-a (`sa nu iei numele domnului Dumnezeului tau in desert`) imediat dupa ce am citit intrebarea.Sa spun si de ce, deoarece imediat m-am gandit la -cinsteste-ti intotdeauna creatorul, caci si "acesta", la randul "lui" te va cinsti pe tine- (intre ghilimele pentru ca nu fac referire la o fiinta aici).De la care urm. intrebare: cine te cinsteste pe tine? cine-ti pune la dispozitie un mediu unde care viata este posibila si nu numai? Intrebarea este pe cat se poate de simpla.

| grab a răspuns:

Cand simti ca nu te mai atrage femeia, cauta-ti alta mult mai tanara si frumoasa TARE ia-o de nevasta si fa-ti viata din nou frumoasa!

Liz29, vreau sa te cunosc mai bine! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Exilee a răspuns (pentru grab):

"Liz29, vreau sa te cunosc mai bine!" O cunosc prea bine pe dansa. Daca ai ceva dubii, vorbeste cu mine. Suntem ca niste frati.

| grab a răspuns (pentru Exilee):

Daca.

| Lizzu explică (pentru HueyFreeman):

laughing happy il stiu

| Lizzu explică (pentru grab):

laughing laughing grab? ma vrei de rezerva? neaahh...

Si porunca? big grin

| Lizzu explică (pentru Exilee):

laughing e na? mereu mi-am dorit un frate happy