| RAY a întrebat:

Daca cineva isi spune ca vrea sa il bati e pacat? Masochist de ala sau sa fie injurat ca cica il excita asta e pacat?

Ca bun crestin ce sunt vreau sa stiu ce sa fac in viitor, poate gasesc o fata de asta masochista, e pacat sa o bat?

17 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Da, astfel de lucruri sunt pacatoase. Ele sunt o deviere de la ceea ce a lăsat Dumnezeu pentru noi.

| RAY explică (pentru anonimg):

Deci daca a intrat dracu in aia ce sa fac? vrea bataie nebuna, eu fiind un Domn nu lovesc femeia ca imi este frica de mama soacra

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și în piatră (tabelele legii pe care le-a primit Moise) și la vedere (Biblia).

| NLS a răspuns:

Prima data gaseste "masocista". Cu bataia sigur va descurcati. Daca nu tu pe ea, cu certitudine invers.

| RAY explică (pentru NLS):

Doamne fereste, cum sa imi doresti asa ceva, pacatosule, vreau o femeie cuminte

| Donsavas a răspuns:

Da,este pacat. Este păcat de trupul tau si al ei. Violența este dăunătoare pentru toti. Nu este păcat sa ne distrugem viețile? Atentezi la viata ei dacă o agresezi. De o excită asa ceva, înseamnă că e bolnavă mintal. Își face ea scene erotice in cap. Trebuie oprită, cine stie la ce pericole se mai expune.

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi a răspuns:

O persoana masochista va înțelege in cele din urma ca nu e bine ce face potrivit cu voința lui Dumnezeu. Iar cine vrea sa se casatoreasca, in perioada de cunoaștere poate afla in mod conversațional daca cu cine se cunoaște e masochist/a, iar daca e masochist/a si nu vrea sa abandoneze acest obicei atunci va renunța la acea relație înainte de a ajunge la căsătorie cu acea persoana.

| JackR a răspuns:

Masochistul/masochista:"Bate-ma!"
Sadicul/sadica: "Nttt..."

| JackR a răspuns:

Grait-a sfantul Steregoi... Vine Apocalipsa, pocaiti-va si credeti in Evanghelie, paganilor!

| danut a răspuns (pentru JackR):

SIGUR, APOCALIPSA este aici, pocaiestete si crede in Evanghelie. Apropos, ce este aia Evanghelie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupã parerea mea este pacat doar daca simti tu vinã, sau cauzezi neplãcere fetei.
Asemenea placeri reies dintr-un tatã abuziv, când a fost micã a batut-o tatsu, asa ca fi si tu un exemplu bun.

Răspuns utilizator avertizat
| PoWeRForverPositive a răspuns:

Bro..Nu contează că ești creștin sau nu... Nu e oke sa dai într-o fata/Femeie/Fetița! Acei oameni care autenticitatea asta nu știu ce este o familie și sunt dinte "oameni" fara scrupule! Nu fa asta niciodată cu o fata?! PS:Femeile nu sunt sclavele noastre și nu sunt niste oblicete!

| PoWeRForverPositive a răspuns:

Bro..Nu contează că ești creștin sau nu... Nu e oke sa dai într-o fata/Femeie/Fetița! Acei oameni care au atitunidea asta nu știu ce este o familie și sunt dinte
acei "oameni" fara scrupule! Nu fa asta niciodată cu o fata?! PS:Femeile nu sunt sclavele noastre și nu sunt niste oblicete!

| RAY explică (pentru PoWeRForverPositive):

Corect si eu spun asta, nu sunt obiecte, dar vezi cum e lumea, considera pe alti ca fiind obiecte de care profita apoi pa