| anonim_4396 a întrebat:

Daca citesc psihologie practica am șanse să mă vindec de depresie si toc?

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Mai multe decat sa te rogi la icoane.

| oglindasultanului a răspuns:

Exista sansa sa evolueze si depresia prin cunoastere, asta daca nu-ti gasesti bucuria in ele.

| StrongHeart a răspuns:

Poate daca aplici ce scrie acolo, da.
Depresiile nu trec asa usor si in functie de severitatea lor pot avea diverse cauze, daca vrei sa vindeci depresia complet, nu doar pe termen scurt, trebuie sa schimbi radical stilul de viata si sa vrei efectiv sa infrunti monstrul din tine ca sa zic asa.

| TheStrategist a răspuns:

Te vindeci de depresie când descoperi care e motivul pentru care îți dorești să trăiești (pasiunea ta).