| RAY a întrebat:

Daca convingi pe alti sa treaca la religia ta ai parte de un loc in rai mai cool sau macar parte de virgine? de ce sunt uni crestini asa obsedati sa treci la religia sau te amenita cu iadul vesnic

https://www.tpu.ro/......e-craciun/

4 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Pentru că sunt spălați pe creier și au iluzia subconștientă că religia lor este religia "adevărată" și "corectă". De la iluzia asta cred ei că toți oamenii planetei ar trebui să urmeze creștinismul. De vreme ce istoria îi contrazice în nenumărate rânduri, se vede că ei sunt paraleli cu realitatea.

| RAY explică (pentru Mclaren12):

Macar de ar avea parte si ei de virgine si fetele de masculi feroce

| IvanMihai a răspuns:

Partea cu virginele este islamism/islam!
Nu sunt crestin dar banuiesc ca ei chiar cred ce spun -happy :
daca nu crezi ce cred ei te duci in iadul etern - tortura eterna,
daca crezi ce cred ei te duci in raiul etern - fericirea eterna!

| Blexistroni a răspuns:

Toate persoanele religioase cred că religia lor e cea corectă, în biblie spune că cei ce venerează alți zei vor ajunge în iad indiferent de felul în care s-au comportat în timpul vieții.