| r3r3r3r3r3r3 a întrebat:

Daca D-zeu e real, biblia de ce nu?

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca Dumnezeu e real, inseamna ca e adevarat Coranul? De ce nu (excludem favoritismul subiectiv si arbitrar pentru o anumita carte)?

| SG1995 a răspuns:

Sa vad, pentru ca e incoerenta si lipsita de sens. In plus existenta unei Divinitati nu face o anumita carte sa fie corect. Desi actualamente nu putem ca exista vreo Divinitate, dar nici ca nu exista, asa ca umil sunt teist agnostic de factura iudeo-crestina, cel putin pe hartie.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Este si ea adevarata, ce ortodoxa, deoarece continutul ei nu a fost schimbat niciodata si a fost scrisa de oameni luminati de Dumnezeu.

| r3r3r3r3r3r3 explică (pentru CinevaAnonimă):

As vrea sa creada si ceilalti asa.

| Golyat18 a răspuns:

Mda asa-i numai ca biblia lui o fi. codex giga despre care se spune ca e biblia diavolului dupa cum vedeti a fost toata scrisa din mana dar cu literele la fel de parca ar fi scris-o un robot.
Astea is semnele divinitatii nu ca intr-o evanghelie scrie ca a calarit Isus pe un magar si o magarita si in alta ca a calarit doar pe un magar WTF.

| Geniu2910253 a răspuns:

Raspunsul tau este urat

| Geniu2910253 a răspuns:

Dumnezeu e real!
Si bibilia sau sfanta scriptura e reala!

| r3r3r3r3r3r3 explică (pentru Geniu2910253):

Eu stiu asta dar tu de unde o sti?