| XatomisX a întrebat:

Dacă doar oamenii au suflet atunci unde se duc celelalte animale după ce mor?

8 răspunsuri:
| Skia a răspuns:

Cine a zis ca numai oamenii au suflet? ...si nu poti stii niciodata ce este dupa moartewinking insa trebuie sa iti traiesti viata pana la capat. funda?

| XatomisX explică (pentru Skia):

Nu exista viata dupa moartewinking

| Skia a răspuns (pentru XatomisX):

Amuzant. cumva ai murit sa vezi daca da sau nu? sau doar. te iei din biblie si din alte povesti cu raiul si iadul, cine a reinviat sa vina in zilele de astazi sa zica " eu am ajuns in rai deci nu exista viata dupa moarte "... mai exista si alta metoda, poti sa mori si sa dispari definitiv pur si simplu nu mai existi sau poti sa reinvii in alta viata nu neaparat om din nouwinking, asa ca nimeni nu va stii ce urmeaza cu adevarat dupa moarte... poate exista rai. poate nu, ma rog ..fiecare ce crede acum, cum se explica "fenomenele alea stranii " cu fantome si alte porcarii. da, asta ce mai e? cum se explica? (din fapte reale) ori e un mare "fake" la TV sau poate nu, ce crezi? exista viata dupa moarte? explica.

| Zεflεmitoarεa a răspuns (pentru XatomisX):

Adică, crezi în existenţa sufletului şi nu crezi în viaţa de după moarte? Geniu eşti.

| piticuz a răspuns:

Eu cred sincer ca nu numai oamenii au suflet. Un bun exemplu ar fi: Un caine caruia ii dai de mancare (un colt de paine) te urmareste si iti este prieten pe viata. (doar pentru acel colt de paine el ar fi in stare sa te apere). happy asa ca gandeste-te happy

| LoCkUpp a răspuns:

Am un loc special. Si materia ajunge tot in pamant big grin

| LilianaT a răspuns:

De multe ori mi-am pus aceasta intrebare dar nu am putut raspunde la ea...dar totusi cred ca acolo unde se duk si oamenii dupa ce mor.

| MrUbek a răspuns:

Pai ce crezi ca mananca oamenii pe lumea cealalta? laughing