| anonim_4396 a întrebat:

Daca dorim sa dormim la amiaza, tot este necesar sa spunem ceva rugaciuni sau nu?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Păi tu o faci că e necesar sau că trebuie. Hotărăște-ți egoismul așa numit credință.

| DeyCj a răspuns:

Sau NU happy.Ia un somnifer, și o să vezi cum iei somn instant. Fără rugi sau prostii de-astea.
Dacă nu ți somn, nu-i problemă valorifică timpul acela în favoarea ta și o să observi că va fi benefic pentru tine.Și somnul e benefic, mai ales dacă dormi atunci când ți somn.

| mentholinks a răspuns:

La ce folosesc acele rugaciuni? Sunt inutile. Mai bine fa o fapta buna.

| Steregoi a răspuns:

Rugaciunile sunt optionale.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Nu cred, de ce ai face asta? fiindca inainte de culcare iti pui o rugaciune - eu o fac inainte de culcare la SFARSITUL ZILEI si asa si cred ca e corect.

| Lina1993 a răspuns:

Rugaciunile le spui daca le simti, nu pentru ca te obliga religia. Poti la fel de bine sa spui o vorba buna in gand daca asta iti provoaca liniste, oricum pe viitor invata sa judeci si singura si nu te mai lasa influentata si paranoia de tot. Sunt foarte multe chestii care se spun ca e bine sau nu e bine sa le faci si care sunt duse la extrem de diversi fanatici. Ia si bucura-te de viata si nu te mai stresa atata, atata timp cat nu faci rau in jur si nu gandesti rau, inseamna ca traiesti cu adevarat.