| mentholinks a întrebat:

Daca Dumnezeu a spus ca se numeste "Eu sunt" si ne-a poruncit sa nu-i luam numele in desert atunci de fiecare data cand folosim aceasta sintagma ii luam numele in desert? Si inca o intrebare, ce fel de nume este asta si oare de ce si-a pus un asemenea nume?

5 răspunsuri:
| Nonolita a răspuns:

"Daca Dumnezeu a spus ca se numeste "Eu sunt" "
Unde ai gasit asa ceva? Cred ca ai inteles gresit. Nicaieri nu se spune ca acesta i-ar fi numele.

| mentholinks explică (pentru Nonolita):

Ba asa i-a spus lui Moise la rugul aprins cand l-a trimis sa-i scoata pe evrei din Egipt.

| Nonolita a răspuns (pentru mentholinks):

Da-mi pasajul. Eventual un link.

| mentholinks explică (pentru Nonolita):

Exodul 3:14.

| Nonolita a răspuns (pentru mentholinks):

Ti-am spus eu ca ai inteles gresit.
"EU SUNT CEL CE PURUREA SUNT ", nu inseamna ca e numele sau. Inseamna ca el este vesnic.