| Mihailescu_Valeriu_1953 a întrebat:

Daca Dumnezeu da daruri drept-credinciosilor : "Schizofrenia-paranoida mistico-religioasa" este cel mai de pret dar oferit de Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Cu siguranta, un schizofrenic poate vedea raiul, iadul, Divintatea, etc. laughing

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cu siguranta tu ai primit din plin aceste daruri dar nu de la Dumnezeu.

| ania a răspuns:

Pe cei care îl cunosc și iubesc pe Creatorul nostru nu-i interesează etichetele necredincioșilor, care inventează ziduri pentru a-și stăvili propriul dor după Creatorul nostru.

| RAY a răspuns:

Hai sa nu folosim limbaj jignitor pe TPU

| Freya1 a răspuns:

Din nou ma bag in seama la intrebarile tale. Dumnezeu nu iti da mai mult decat poti duce iar anomali si probleme de sanatate sunt pe pamant de cand lumea. Dumnezeu nu a vrut sa ne faca un popor perfect a vrut sa ne lase pe fiecare sa ne traim viata asa cum o avem si cum suntem si sa intelegem ca poate fi si greu si usor.Nu o sa poata niciodata sa dea la fiecare in parte numai bucurie si sanatate

| Nilsson a răspuns:

Pe un adolescent teribilist l-as mai intelege sa puna astfel de intrebari stupide, dar la varsta ta nici nu meriti sa ti se raspunda cu politete.
Sunt copii mai maturi decat tine de 13-14 ani care se duc la biserica si care indura injuraturi si persecutii din partea propriilor parinti.

| Nilsson a răspuns (pentru Nilsson):

Reamintesc comunitatii TPU ca exista butonul Raporteaza pentru curatarea acestui site de persoane cu limbaj suburban si postari insultatoare.