| Morrigan a întrebat:

Daca dumnezeu e atotputernic, atunci el poate creea o piatra asa de mare incat sa nu o poata ridica. dar atunci cum mai e atotputernic?

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poate,daca vrea!

| Inferno a răspuns (pentru EmaS):

Nu exista raspuns la acest paradox.

| Archdaemon a răspuns (pentru EmaS):

Atunci de ce nu vrea... vrea servitori? big grin

| Inferno a răspuns:

Din pacate este un paradox asa ca nu exista raspuns.

| Filip23 a răspuns:

Boi omule, mai rupt. Numai ca ti-a luat fata ala, Woodenpizdnts, cu intrebarea de avea Adam buric. Oricum, poti spune fara teama "Cujet, deci EXIZT!".

| monstrulet a răspuns (pentru Filip23):

Ai putea sa scrii un nou testament pentru biblie in stilul elevat in care vorbesti.

| Filip23 a răspuns (pentru monstrulet):

Merci de complement... Esti f atent

| OOOLEOOO a răspuns:

Aceeasi intrebare scrisa de 2 ori nu va avea 2 raspunsuri.

| 4b a răspuns:

big grin Dumnezeu e atotputernic... ferice de cine crede acest lucruwinking

| ania a răspuns:

Nu, nu poate pentru că El poate ridica orice, nu poate nici sa faca un cerc patrat, nici sa pacatuiasca si asta nu inseamna ca nu e atotputernic. Poate face ceea ce logic posibil si bine din punct de vedere moral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea asta tampita au mai pus-o si alti ne destepti inaitea ta.Cauta si vei afla raspunsul.

| Analytical a răspuns:

Cine esti tu sa-L tragi la raspundere? Esti prea limitat in gandire sa pui astfel de intrebari. Speranta de raspuns stii si tu ca nu exista, si nu mai astepta ceva ce nu exista. Iti pierzi timpul pentru nimic, pentru niste intrebari fara sens si logica? Pierzi din energie dude, fraza asta e trucata. Tu nu ai energie, tu ai suflet. Categoria Religie s-a pus cu un scop, nu pentru Abracadabra. Pierdut in lume dupa apa insetat.

| Morrigan explică (pentru Analytical):

Eu am timp suficient sa pun intrebari tampite, nu ma grabesc, viata nu e asa de scurta cum spun unii big grin

| cei7pitici a răspuns:

Dumnezeu nu o sa faca niciodata asta el este energia suprema, piatra pe care o pomenesti tu nu are cum sa existe in cer pentru ca face parte din aceasta lume iar "cerul„ este o dimensiune superioara lumii acesteia.