| HoovusPiratus1 a întrebat:

Daca Dumnezeu exista atunci de ce in fiecare zi mor mii de oameni?

26 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacã nu ar exista nu ne-am bate capul cu asta. Fãrã un Cŕeator moral cu conştienţă de sine nu ar fi avut cum sà àpară ființe morale care se ïntreabã astfel de lucruri.

| HoovusPiratus1 explică (pentru ania):

Buna argumentarea ta

| ania a răspuns (pentru HoovusPiratus1):

Mulțumesc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Azi la ora al care îți răspund au murit, azi, 107000 și s-au născut 148000. Asta fiindcă Dumnezeu există, din acest motiv.

| SilentRain a răspuns:

La luat somnul la postul de munca

| HoovusPiratus1 explică (pentru SilentRain):

,,Dumnezeu nu doarme,, este cea mai mare minciuna!

| SilentRain a răspuns (pentru HoovusPiratus1):

Însăsi Dumnezu este o mare minciună la nivel global

| halogen001 a răspuns:

Asa se reflecta in realitate iubirea, bunatatea, puterea si stiinta pesonajului invizibil si inexistent din povestea fantezista si absurda pentru prostit naivii creduli si nestiutori.

| CostinAlamariu a răspuns:

Ce legatura are una cu alta?
Moartea nu e decat transmutarea din lumea noastra materiala in cea spirituala.

Ba chiar as spune ca moartea e o dovada ca Dumnezeu exista.
Daca n-ar exista moartea n-am avea niciun concept de viata (e nevoie sa traim ca sa putem muri), iar fara un Dumnezeu cum ar putea sa existe viata?

| Werrich a răspuns:

Daca doctorii există atunci de ce în fiecare zi mor mii de oameni de coronavirus?

| HoovusPiratus1 explică (pentru Werrich):

Nu e vina lor ca mor oamenii din potriva, ei ajuta oamenii nu ca Dumnezeu care tot ce stie sa faca e sa doarma

| Apokales a răspuns:

Ce rost ar mai avea ceva daca nu am avea limitari?

| iurii75 a răspuns:

Dacă Dumnezeu a dat norme omenirii după care sa trăiască, de ce in fiecare zi milioane de oameni nu le respectă?

| Florin9Florin9 a răspuns:

Domnul Iisus a spus că împărăția lui nu este în această lume.

El ne așteaptă pe malul celălalt.

Răspuns utilizator avertizat
| AndrElle a răspuns:

Nu e Dumnezeu la mijloc. E războiul dintre noi, tot oamenii și-l fac cu mana lor.

| Rihanna20B a răspuns:

Este ciclul vieții lăsat de Dumnezeu. El nu vrea să creeze suferință ci să ne facă fericiți. La finalul apocalipsei nu o să mai mim oara nimeni și nu o să mai existe suferință.

| HoovusPiratus1 explică (pentru Rihanna20B):

Am asteptat 2.000 de ani, mai trebuie sa mai asteptam inca vreo
2.000 de ani sau miliarde de ani?

| Rihanna20B a răspuns (pentru HoovusPiratus1):

Da. Domnul știe exact când trebuie să vină

| HoovusPiratus1 explică (pentru Rihanna20B):

Nu o sa se intample

| Rihanna20B a răspuns:

Da. Eu asa îl încarc mereu. (m-ar ajuta mult fundita)

| HoovusPiratus1 explică (pentru Rihanna20B):

Nu, nu tear ajuta!

| Rihanna20B a răspuns (pentru HoovusPiratus1):

Nimeni nu ți-a cerut părerea

| HoovusPiratus1 explică (pentru Rihanna20B):

Hai lmao