| DanionM a întrebat:

Dacă e adevărat ceea ce se spune, şi anume faptul că "libertatea permite, dar nu asigură valoarea", cine asigură atunci valoarea?

3 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Intelepciunea, prietenas, intelepciunea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valoarea,notiune relativa, ca multe altele, este acceptata (ierarhizata) de parerea majoritatii celor care sunt pusi, sau indreptatiti sa o judece.

| MrAnderson a răspuns:

Esti liber sa iti asiguri singur valoarea.
Asta e esenta.

Chiar daca traim azi intr-o falsa libertate, intr-o inchisoare ale carei gratii nu le putem vedea, si ne amagim, merge sa discutam asa, teoretic.