| ms3y a întrebat:

Daca eu ca ortodox ma duc o duminica la biserica catolica gresesc cu ceva?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Daca esti credincios si crezi in Dumnezeu, nu vad nici o eroare daca te duci la ortodocsi sau catolici, caci in afara de mecanisme, de proceduri, ambele institutii bisericesti se inchina la aceiasi zeitate.

11 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Conform profei mele de religie din generala ar trebui sa fi ars pe rug.

| Archdaemon a răspuns:

Singurul lucru cu care gresesti este ca te duci la biserica...

| hunterpainting a răspuns:

Da, ca trebuie sa te rogi stand in genunchi, nu in fund parca te uiti la Nora pentru mama

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Tu nu slujesti religii ci lui Isus Hristos.Nu conteaza la ce biserica mergi, atat timp cat te inchini lui Dumnezeu in duh si adevar (Ioan 4:24), nu icoanelor.

| Dorugar a răspuns:

DA!

Greseala este ca te duci la biserica asta desi Isus in predica de pe munte iti cere sa te rogi acasa la tine in camaruta ta (vezi Matei 6, 6)

| ms3y explică (pentru Dorugar):

Dar nu zice ca nu e bine sa mergi la biserica ci sa nu mergi doar ca sa te vada lumea ca mergi.Toata lumea gaseste citatul acesta ca pe o scuza ca le e lene sa mearga la biserica.

| Dorugar a răspuns (pentru ms3y):

Si ce intelegi tu prin "daca vreti sa va rugati, faceti-o in camaruta voastra"?
Sau pe asta nu ai avut interesul sa o retii?

| AlexeHellsing a răspuns:

Da. Nu poți sări de pe o cărare pe alta.

| KillerBunny1500 a răspuns:

Nu. Religiile sunt foarte asemanatoare si in plus, dupa mine, cred ca nu are importanta atata timp cat te inchini Domului nostru Isus Hristos.

| surfer01 a răspuns:

Toată lumea știe că doar biserica orthodoxă este singura cale spre viața veșnică!

| loIosaurus a răspuns:

Nu.