| PreaDistinsul a întrebat:

Daca eu sunt diavolul si Dumnezeu m-a incarnat in acest trup fara sa stiu sau sa-mi amintesc ceva ca sa ma pedepseasca, e posibil?

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu nu exista. Dumnezeu e un personaj fictiv de poveste puerila, primitiva, factezista si absurda scrisa pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori, deci nu putea sa te incarneze in nimic, nici nu poate sa te pedepseasca si nici nu ar avea de ce.

| badpanda a răspuns:

Nicio sansa. Diavoli sunt mult mai inteligenti.

| CostinAlamariu a răspuns:

Foarte improbabil

| ania a răspuns:

Nu.Unii oameni pot avea demoni in ei care au intrat prin diverse cai si de care pot fi exorcizati dar nu sunt incarnarea deavolului ci a sufletului creat in asemanarea lui Dumnezeu.

| serenityxx a răspuns:

Nimeni nu este demon.Omul este om.Un demon este un spirit căzut. Doar Azazel este demon. Nimeni nu poate fi, noi suntem oameni. Doar cine se răzvrătește împotriva Creatorului devine demon.