| Moisie a întrebat:

Daca evanghelistul Luca recunoaste in Luca 9:1, ca a primit de la Isus Christos Putere si Stapanire peste draci, fapt confirmat si de evanghelistul Matei, si acestia au scris evangheliile numite Noul Testament. credeti ca Dumnezeu a fost acela care a inspirat Noul Testament? Nu cumva este vorba de Dumnezeul veacului acesta, adica de Diavol?
Mai poate fi considerata Biblia ca fiind o "Sfanta Scriptura" cand acesti apostoli care au scris Noul Testament recunosc ca au primit Putere si Stapanire peste draci?

5 răspunsuri:
| iurii75 a răspuns:

Daca cineva te va apuca de chica site va baga cu capul in balega, asta nu va insemna ca el este conducatorul tau ci ca are o autoritate si o putere mai mare decat a ta.

| Moisie explică (pentru iurii75):

Pai daca Matei, sau Luca lucreza cu baliga din capul lor pe care dracu le-a inspirat-o/strecurat-o in cap prin vorbe mincinoase si amagitoare, si lucrarea iesita din capul lor se numeste Evanghelia. mai poate fi acea evanghelie Cuvantul lui Dumnezeu?
Ce naiba, nu va duce capul sa intelegeti intrebarea sau ce?

| iurii75 a răspuns (pentru Moisie):

E ceva normal ca cineva sa aiba opinii personale cu privire la un subiect, dar e o dovada de tampenie sa vorbesti aiurea doar ca altii sati vada prostia. Du-te si te culca.

| Moisie explică (pentru iurii75):

Nu te mai certa cu maimutoiul pe care-l vezi in oglinda ca este atat de imbrobodit incat nu -l duce capul sa inteleaga nimic

| SpeciaLKey a răspuns:

Ți-am mai explicat Moisie asta odată, am spus eu că vorbesc singur, și iurii75 a avut aceeași părerea ca a mea, mai directă dar nu si-a schimbat sensul.