| anyia a întrebat:

Daca exista o singura credinta, de ce atatea religii!?

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Religii sunt multe.Credinta este una singura in Domnul Isus.Noi formam trupul iar Hristos este Capul.

| DragosConstantin a răspuns (pentru EmaS):

De ce nu ai credinta in Buddha? cu ce e mai smecher Iisus Hristos ca si el?

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Cine Il are pe Fiul are si pe Tatal.Nu este un alt nume nici in cer nici pe pamant in care sa capeti mantuirea.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru DragosConstantin):

Budistii nu au "credinta" in Buddha, ei nu il venereaza si nu se roaga lui ci il vad doar ca pe un exemplu. Oricum Buddha si Iisus Hristos sunt o pierdere de timp.

| Preotul a răspuns (pentru DragosConstantin):

Budha a fost un profet fals. Budha nu a facut nimic bun pentru noi oamenii. El a dat niste invataturi false atat.

| DragosConstantin a răspuns (pentru Preotul):

Lasa ca te-a auzit Buddha si trimite budistii dupa tine. laughing
si Dalai Lama tot fals este?
daca tot zici ca profetii sunt falsi Iisus de ce nu e fals?

| Preotul a răspuns (pentru DragosConstantin):

Pentru ca Isus a patimit pentru noi

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare crede în ceva!
Pa, pa.

| OOOLEOOO a răspuns:

Candva erau multi zei, si o sigura religie care sa-i slujeasca.

Acuma este doar un Dumnezeu, si mai multe religii care sa-l slujeasca!

Tu sa nu crezi in religia ta! ci doar in credinta ta big grin

Sarbatori fericite =)

| danay72 a răspuns:

Pentru ca Biblia a profetit ca vor fi mai multe cai dar doar una duce la viata.Matei7:13,14.Oamenii interpreteaza Biblia cum vor si de aici apar atat de multe idei. Dar doar o religie e corecta si aplica Biblia. Fapte15:14, 17, Isaia43:10-12, 2Timotei3:16

Răspuns utilizator avertizat
| Jameson a răspuns:

Pentru ca fiecare a venit cu cate o idee.
Si apropo nu au toti aceesi credinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma. drept asa. daca ti egzisti? ce nevoie mai e de noi astialalti?

| ateuNEGATIV a răspuns:

Au inlocuit pe dumnezeu cu Iisus de aia sunt atatea religii

| RaduMD a răspuns:

Dar nu există nici pe departe o singură credinţă. Credinţa în Dumnezeu este una, credinţa în Quetzalcoatl este alta. Sunt cel puţin atâtea credinţe câte religii sunt (de fapt mai multe, fiindcă oameni de aceeaşi religie au adesea încredinţări diferite). "Credinţă" şi "religie" se suprapun parţial.

| Preotul a răspuns:

Din cauza unor profeti falsi care au influentat o parte din oameni.