| Midorigurin a întrebat:

Dacă fac videochat ajung in iad?
Sunt curioasa maximlaughing

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

"Daca va face cineva sa pacatuiasca pe unul dintre acesti micuti care cred in Mine ar fi mai bine pentru el sa i se lege de gat o. puatra mare de moara si sa fie aruncat in mare."-Marcu- 9- 42

| ania a răspuns:

" vai de omul acela prin care vine prilejul de pacatuire"
Matei 18- 7
"Cine se uita la o femeie ca s- o pofteasca a si preacurvit cu ea in inima lui." Matei 5- 28
Cat despre fricosi, necredinciosi, scarbosi, ucigasi, curvari, vrajitori, inchinatori la idoli..partea lor este iazul care arde cu foc si pucioasa (Apocalipsa 21- 8

| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu e un personaj de poveste primitiva, puerila, fantezista si absurda scrisa pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori, deci Raiul si Iadul exista doar in povesti happy

| CostinAlamariu a răspuns:

Doar Dumnezeu stie unde o sa ajungi. Dar daca faci videchat si nu te pocaiesti de acest pacat e clar ca n-o sa ajungi bine.
Mai bine te-ai feri sa faci lucruri asa scarboase fiindca corpul tau e mai valoros decat îl tratezi prin exploatarea lui in fata unor dubiosi

| Meme10Meme a răspuns:

Tu ce crezi? Încearcă tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti ce se spune despre curiosi? Se spune ca ei mor repede worried

| Antisistem11 a răspuns:

Nu exista iad.stai linistită.fa ce iti poftește inima.

| HoovusPiratus1 a răspuns:

Ce tip de videochat? Normal ca daca vorbesti cu oamneii in videochat nu ajungi in Iad. Nu exista o lege in biblie care spune ca videochat-ul este un pacat, ca pana la urma biblia a aparut acum 2.000 de ani ( si pe atuncia nu exista technologie si nici videochat-uri bine inteles )