| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Daca femeia proasta si rea arunca un blestem asupra copiilor sai sau asupra barbatului cu care a avut o poveste si a trait cu el si asa... se implinesc exact ca atunci cand le-a rostit prima data? Cine a facut teologia va rog frumos sa imi spuneti sau macar sa ma informati ca sa nu mor prost, ofer funda.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suntem in 2020. poate ajungi si tu la realitate si lasi inttebarile despre blesteme

| anonimg a răspuns:

Să nu credem că Dumnezeu ascultă blestemele oamenilor; acestea sunt de la cel rău și le-a pus în gurile pe aceia care se lasă stăpâniți de cel rău.
Femeia de care zici tu este singură vinovată de nenorocirea în care a trăit, pentru că nu a fost obligată să se mărite cu drojdia societății. De altfel consider că oamenii răi nu trebuie să aibă vreo legătură cu ceilalți oameni.

| Swae a răspuns:

Vei muri prost oricum.
Depinde de energia pe care o cara acea persoana si cat de mult o atragi si tu.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Swae):

M-am lamurit acum, citind Biblia am ajuns la concluzia ca viata e de rahat. Totusi am mare noroc ca am reusit sa raman in viata pana acum stiind prin cate am trecut si mai ales cate pacate am.

| xeum a răspuns:

Nu stiu cine mai crede in prostiile astea, hai sa-ti dau un exemplu sa te lamuresc.
La tara aveam o femeie destul de necajita, sotul era un curvar si nu se intelegea nici cu cei 2 baieti pe care-i avea, ii faceau zile fripte. Nu era zi sa nu-i blesteme si sa nu faca farmece, toate astea au fost desarte, baietii sunt bine iar sotul a murit acum din cauze naturale.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru xeum):

Atunci poti sa imi raspunzi la intrebarea asta: https://www.tpu.ro/......ritiva-de/ terog frumos s-au daca macar sti ceva poti sa imi spui.

| Edyy5555 a răspuns:

Parerea mea este ca in orice caz Dumnezeu este mai puternic. Si blestemele de baba proasta nu se prind oricum. Parerea mea este ca trebuie sa mergi la biserica sa spui la preot tot ce s-a intamplat si sa iti faca preotul o dezlegare de blesteme.

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Nu pune la suflet si nu te va afecta in subconstient, cam asa funcționează. Karma ii ajunge pe toti din urma

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Nu pune la suflet si nu te va afecta in subconstient, cam asa funcționează. Karma ii ajunge pe toti din urma
Si niciodata nu raspunde cu ura ci cu indiferenta sa ii doara mai tare