| Steregoi a întrebat:

Daca handicapatilor li s-ar da de lucru potrivit capacitatilor lor atunci prosperitatea in lume ar creste. Insa necredinta oamenilor si competitia promovata de teoria evolutionista trage in jos societatea mondiala. Mandria satanista e la cote maxime in lume. Satan a introdus competitia in lume. El a fost prima persoana care a introdus conceptul de concurenta in detrimentul conceptului de conlucrare.

Ce puteti spune?

35 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iar scrii tampeni e o normalitate pentru tine,teoria evolutiei inseamna adaptare la mediu.,daca acel handicapat e un geniu ca hawkins se va adapta foarte bine la mediu,si daca nu e, in ziua de azi se lucreaza cu creierul um handicapat poate lucra in multe domenii inclusiv la o fabrica, iar scrii tampeni evolutia nu inseamna competite, inseamna adaptare la mediu, minti non stop omule nu e frumos.

| Steregoi explică (pentru RAY):

Si daca nu e un geniu il lasi sa moara?

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Nu ai citit raspunsul meu vad,, si daca nu e, in ziua de azi se lucreaza cu creierul un handicapat poate lucra in multe domenii inclusiv la o fabrica, iar scrii tampeni evolutia nu inseamna competite, inseamna adaptare la mediu, minti non stop omule nu e frumos.

| Steregoi explică (pentru RAY):

Adaptare fortata de competitie.

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

"daca acel handicapat e un geniu ca hawkins se va adapta foarte bine la mediu"
Da ma, sa-l vad eu cum o sa traiasca el doar in natura, fara KFC sau Kaufland alaturi de el si fara casa moderna in care sa stea. Cica se va adapta la mediu laughing
Oamenii nu se adapteaza in niciun mediu, oamenii isi creeaza mediul in care sa se adapteze. Nu sunt animale ca sa traiasca in natura. De asta oamenii isi construiesc case care mai de care si nu dorm in copaci, de asta poarta haine in functie de clima pentru ca nu a existat o evolutie care sa le dezvolte blana sau piele groasa suficient cat sa indure frigul sau caldura etc.
Nu prea cred eu ca un om poate duce o existenta normala, asa cum o duce un om mediu in prezent, doar traind in natura exact ca un animal, fara sa aiba acces la nimic din ceea ce a inventat, ci doar de avantajele propriului organism si de ce ii ofera natura. Daca un om mediu ar putea trai astfel 70-80 de ani cat este durata medie de viata a unui om, abia atunci poti zice ca omul este un animal si abia apoi poti pune problema daca i se aplica teoria evolutiei sau nu. Deocamdata, este singura fiinta vie care are inteligenta necesara sa creeze ce vezi si tu ca poate crea. Adica oamenii au evoluat dar tot oamenii au fost aia care au inventat teoria evolutiei laughing
Daca era adevarata, trebuia sa existe si sa fie confirmata de mii de ani.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Si tu incepi sa scrii tampeni, teoria evolutiei nu a fost inventata si descoperita

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Oamenii nu se adapteaza in niciun mediu, oamenii isi creeaza mediul in care sa se adapteze
si ma rog cum ti ai creat tu mediul?

| Steregoi explică (pentru RAY):

Pe Marte in niciun caz. Numai Dumnezeu poate crea mediu prielnic vietii biologice.

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Pai uita-te in jurul tau. Ce vezi? Vezi case? Vezi blocuri? Vezi masini? Vezi strazi asfaltate? Vezi civilizatie? Cum ar putea un animal sa creeze asta?

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Tu stii ce inseamna a te adapta?

A SE ADAPTÁ mă ~éz intranz. 1) (despre plante, animale) A se obișnui cu climatul nou; a se aclimatiza; a se acomoda. 2) (despre persoane) A se obișnui cu noi condiții de viață; a se acomoda; a se aclimatiza. /

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Nu-mi apare tot raspunsul

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Nu toti suntem la fel, exista diferente, fiecare s-a adaptat cum a putut

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Atunci zi-mi si mie cum s-a adaptat omul la mediu daca tie ti se pare ca asezarile umane fac parte tot din natura, desi sunt create tot de mana omului.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Man tu ai citit ce am scris? intrebarea nu are logica, ce am scris eu cu ce ai ras tu nu are legatura., eu vorbesc de adaptare sociala

| Steregoi explică (pentru RAY):

Cu o otrava letala nu se poate obișnui omul.

| mentholinks a răspuns:

Dumnezeu a introdus concurenta intre oameni atunci cand a apreciat jertfa animala a lui Abel dar nu si cea vegetala a lui Cain.

| Steregoi explică (pentru mentholinks):

Pe Cain nu l-a impiedicat nimeni sa aduca jertfa din inima. Dumnezeu ar fi acceptat-o si pe a lui Cain.

| mentholinks a răspuns (pentru Steregoi):

Nu scrie nicaieri ca nu a facut jertfa din inima ci ca lui Dumnezeu nu i-au placut legumele.

| Steregoi explică (pentru mentholinks):

Ia d-aci: era nevoie de sange scurs ce a prefigurat jertfa lui Hristos. Pe Cain nu l-a dus capul ca era nevoie de sange. Daca acel Cain ii cerea lui Abel un miel atunci si jertfa lui Cain era primita. Plantele nu au sange. Multumit?

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Povesti,ce legatura are geneza cu iisus? biblic vorbind desigur, fara vrajeli

| Steregoi explică (pentru RAY):

Are pentru ca Dumnezeu avea in plan deja să-l trimită pe Hristos pe Pamant ca sa fie jertfit ca om.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Unde scrie in geneza asa ceva?

| mentholinks a răspuns (pentru Steregoi):

Si ce vina a avut Cain ca era mai prost?

| Steregoi explică (pentru mentholinks):

Cain nu s-a smerit. Daca a vazut ca jertfa lui Abel a fost primita putea aduce si el o jertfa asemanatoare cerandu-i lui Abel un miel in schimbul unor legume. Dumnezeu ar fi acceptat astfel si jertfa lui Cain. Insa Cain in loc sa faca asa a inceput sa-l urasca si sa-l invidieze pe Abel.

| Steregoi explică (pentru RAY):

Facerea 3:15. Zdrobirea calcaiului avea sa aiba loc odata cu jertfirea lui Hristos ca samanta a femeii. Urmeaza zdrobirea capului sarpelui adica nimicirea lui Satan. Guvernarea umana e samanta sarpelui si va fi si ea nimicita la Armaghedon impreuna cu profetul fals ce spune minciuni precum ca "Soarele se va epuiza" sau ca "Pamantul va fi lovit de vreun asteroid", etc.

| Mircea08 a răspuns:

Pot spune ca o crestere economica nu sta in forta de munca a handicapatilor. Satan a introdus in viata unora tot ceea ce ei au, a altora, destul de mult, iar in viata crestinilor nimic, sau aproape nimic! Un crestin nu tine evidenta actiuniilor de succes ale satanei in lume, deoarece crestinul nu traieste in lume. Crestinul traieste in mijlocul celor pe care ii numeste "aproapele meu" si traieste cum poate in functie de ceea ce-i permit legile statului sa faca. Evanghelia nu spune nimic de conceptul de conlucrare, ci spune ca toti fratii au acelasi nivel de trai deoarece bunurile lor sunt in comun, dar cum nu cunosc nici o biserica crestina discutia nu are rost.

| 6684464 a răspuns:

Si cum anume Satan ne influenteaza alegerile?

| Steregoi explică (pentru 6684464):

Subtil la nivel subcuantic. Dupa ce omul alege liber i se da un branci in directia aleasa de om. Omul are impresia falsa ca totul i se intampla doar din cauza lui si a altor oameni imbranciti subtil la fel.

| 6684464 a răspuns (pentru Steregoi):

Dar sunt sigur ca esti expert in fizica cuantica si ai trecut la fizica subcuantica iar acum esti taticul ei(metaforic vorbind). Te cred pe cuvant laughing
Zi-mi si mie, daca tot te pricepi la fizica subcuantica, cu cat muta un atom de heliu acel "branci subcuantic"? Da-mi sa vad si calculele.

| Steregoi explică (pentru 6684464):

Pe maine pentru ca acum ma pun sa dorm. Noapte buna. Momentan iti pot spune ca fizica subcuantica ia in considerare valori de energie sub constanta lui Planck. O cuanta de energie este E=h*f unde h e constanta Planck iar f e frecventa.

| 6684464 a răspuns (pentru Steregoi):

Inca astept ecuatiile. Daca inca nu te-ai apucat pentru heliu atunci fa pentru carbon; nu stiu cati atomi de heliu are un om in corp, dar carbon are sigur. Sa stiu si eu cu cat ma impinge Satan sa fac alegerea de a ma pune inapoi in pat in loc de a ma duce la Biserica.
Deci astept ecuatiile pentru distanta rezultata din cauza acelui "branci subcuantic" exercitat asupra unui atom de carbon, domnule cu studii in fizica subcuantica.

| 6684464 a răspuns:

Aha, deci din nou, cum/ce anume face satan astfel incat sa fac un pacat? De data asta da-mi un raspuns verosimil, macar laughing

| Steregoi explică (pentru 6684464):

Omul are tendințe păcătoase. Satan sau un demon vine cu oferta sau cu idei ispititoare pe care le infiltrează in capatana omului. Cei care aleg sa nu creadă in Dumnezeu sunt clienții lui Satan si ai demonilor. Apocalipsa 16:14:"Căci sunt duhuri diavoleşti, făcătoare de semne şi care se duc la împăraţii lumii întregi, să-i adune la războiul zilei celei mari a lui Dumnezeu, Atotţiitorul." Semnele sau efectele sunt vizibile adică lumea devine tot mai neiubitoare si mai dușmănoasă si ca rezultat națiunile se înarmează tot mai mult fara sa știe ca de fapt se înarmează pentru Armaghedon.

| 6684464 a răspuns (pentru Steregoi):

Eh, acum macar e verosimilhee hee
Bafta happy

| BlackOldSun a răspuns:

Nu mai fuma matraguna ca devii...strigoi!winking