| anonim_4396 a întrebat:

Daca Iisus era gay si nu fac trolling. Cum ati fi reactionat? Suntem la categoria unde imaginatia n-are limite si e bine primita.

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Au aparut dupa `89 cateva piese de teatru: "Tatal nostru care esti in supermarket" "Apocalipsa gonflabila" si mai ales aia a lui Alina Mungiu "Evanghelistii". Subiecte aparute dupa cenzura, scriitori care incercau si ei marea cu degetul, sa vada probabil cum e treaba cu libertatea...
Nu prea au fost 2 tabere, reactia a fost cam una singura, aceea pe care o banuiesti si tu.

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ce urat sa te exprimi asa!

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Te-ai uitat vreodata la porno? macar o singura data, din greseala sau de curiozitate.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nuuuuuu! Si daca sunt in filme scene fierbinti prefer sa dau inainte, sa sar peste.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Te rusinezi sau e pacat sa te uiti? ce scrie in Biblie despre filmele porno?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Si una si alta!

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Pai de ce nu te uiti la filme porno Ema, toata lumea face sex si tot prin sex facem copii, fatarnicia religiosilor, practica sexul dar nu se uita la filme cu sex, cica e pacat.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Hombre):

Oare e lucru mai banal si normal ca sexul?

| Hombre a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Nu chiar "banal", e foarte importanat avand in vedere ca ne creaza satisfacitie si se pare ca suntem singura specie care il practicam din placere, restul vietatilor doar pentru reproducere. Dar prejudecatile indoctrinatilor religiosi, pun in umbra importanta sexului desii il practica in draci, chipurile pentru ei in primul plan sunt mataniile si rugaciunea la inchipuiri, apoi cele lumesti, chestiuni de auto-prosteala.

| AnghelB a răspuns:

Suntem la categoria religie unde ateii fac pe "desteptii".

| trolololo a răspuns:

O ardea cu 12 apostoli. Tu ce crezi ca făceau ei în timpul liber?

| nickolasss a răspuns (pentru trolololo):

Eu cred ca tu esti conceput din imperecherea unui bou cu mama ta...ai iesit tu si creierul tau minuscul.succes esti pe drumul cel ''bun''mai ai putin si vei plange.eu spec ca vei plange tare.

| trolololo a răspuns (pentru nickolasss):

Mulțumesc de complimentul tău iubitor. Creștinule. Daca scopul unui creștin e sa jignească și sa dorească raul aproapelui, mulțumesc, dar nu vreau sa fac parte din aceasta religie a "iubirii".
Sper sa nu fii creștin sau din alta religie, ci doar un troll pseudo-ateu mai prostuț.

| NewWorldOrder a răspuns:

Iisus e Dumnezeu intrupat, El iubeste pe toti.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Biblia e infectata de misoginism, sigur ca si Iisus a avut inclinatii sexuale homo.

| nickolasss a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Esti bolnavior saracul de tine.mergi si consulta un doctor. Iisus este Dumnezeu adevarat., Nu-l mai asculta pe diavol, nu mai lupta contra lui Iisus.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumezeu nu se schimba niciodata.

| Exilee a răspuns:

''Nu va inselati: Dumnezeu nu se lasa batjocorit. Ce seamana omul acea va si secera.''( Galateni 6, 7)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca Isus era gay, avea grija sa lase si cateva invataturi si sfaturi pentru comunitate.Deschidea subiectul foarte lejer la Cina cea de taina sau ar fi avut cateva confesiuni pe cruce.

Răspuns utilizator avertizat
| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Nu as fi deloc surprins!

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Imagineaza-ti ca exista preoti poponari care slujesc biserica!

| Shapeshifter a răspuns:

Nu as fi reactionat in niciun fel fiindca nu m-am nascut pe vremea lui. Daca as fi fost acolo nu mi-ar fi pasat. Acum, sa aflu ca ar fi fost gay, tot nu mi-ar fi pasat. Totusi, nu cred ca ar fi putut fi gay. Presupunand ca taica-su, Dumnezeu, a creat lumea, nu cred ca preaiubitul sau fiu ar fi avut alta orientare sexuala decat cea "normala".

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Shapeshifter):

Ti-a spus tie cumva Dumnezeu ce e normal?

| Shapeshifter a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Nu, tocmai de-aia am pus intre ghilimele cuvantul.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Shapeshifter):

Atunci inseamna ca e doar o interpretare in functie de proprile tale prejudecati. Deci e doar corect din punctul tau de vedere, iar punctul tau de vedere nu are legatura cu o divinitate.

"Adevarul ar putea fi foarte incurcat. Ar putea fi nevoie de multa munca pana vei reusi sa-l intelegi. Ar putea fi contraintuitiv. Ar putea intra in conflict cu anumite prejudecati profund inradacinate. Ar putea sa nu fie in armonie cu ceea ce noi vrem in mod disperat sa fie adevarat. Dar preferintele noastre nu determina ceea ce este adevarat." Carl Sagan