| Peace119 a întrebat:

Daca Iisus Hristos a înviat din morți înseamnă că viață după moarte exista și putem sa speram toți pe bune la ea, nu-i așa?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu, inseamna ca e zombie.
Si arata-mi dovezi ca e adevarat ca a inviat.

| halogen001 a răspuns:

Așa ar trebui să fie, dacă nu ar fi doar o poveste.

| halogen001 a răspuns:

Dacă exista viață veșnică și Iisus avea viață veșnică, atunci era și acum prezent printre noi. Cei care promit viață veșnică pentru a înșela oamenii cu povești false și absurde, promit o viață veșnică pe care nimeni nu o poate vedea, în lumi paralele, în lumea spiritelor și a spiridușilor, deci e o viață veșnică imaginară de poveste.
Așa pot să promit și eu oricui viață veșnică invizibilă, deci viață veșnică pentru toată lumea.
"Ceea ce se afirmă fără dovezi poate fi respins fără dovezi" - Christopher Hitchens

| CostinAlamariu a răspuns:

Care e motivul pentru care pui întrebarea asta? Nu esti sigur sau de ce?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Da, exista!

| lickypuss a răspuns:

Daca crezi asta, da.

| Ajsjaks a răspuns:

Normal

| georgeon a răspuns:

Da asa e