| anonim_4396 a întrebat:

Daca Iisus Hristos ar reveni acum și ar fi liderul acestei planete, ar fi numai lapte și miere zic eu. Cum credeți că ar arata politica lui Iisus Hristos ca lider mondial? Ce schimbări ar face?
Măcar în România sa vina căci avem nevoie de un lider adevărat și cinstit și puternic.
Cum ar arata lumea sub conducerea lui Iisus Hristos acum in vremurile astea?
Eu cred că avem nevoie de așa ceva că de aer, mai vine ne-am rugat sa vina și să conducă planeta, daca s-ar putea acest lucru, omenirea se duce in baia.Cum ar arata deci politica lui Iisus Hristos?
E cea mai mare personalitate istorica, sa nu uitam sau cea mai celebra.Si se știe faptul că Iisus a fost un personaj istoric(conform mai multor scrieri ale istoricilor din timpurile acelea cum ar fi Tacitus(dar și alții) și conform Evangheliilor.

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Nici când a trăit (Iisus Hristos) nu a fost lapte și miere, nu-l asculta nimeni și nu era nici un fel de lider de planeta. A fost un om lipsit de putere care a ajuns pe cruce bătut în cuie. In plus acum e mort, deci sigur nu se mai întoarce. Asa cum n-a avut atunci nici o putere, tot asa nu ar avea nici o putere nici acum daca prin absurd presupunem ca ar reveni. In povesti se pot scrie multe, dar adevărul e realitatea pe care o vedem.

| tudorvolcano a răspuns (pentru halogen001):

Nu a venit ca un împărat în acele vremuri, ci a venit în chip smerit.

| halogen001 a răspuns (pentru tudorvolcano):

Si eu tot asa smerit am venit acum, dar de la a II-a venire în colo am sa vin ca împărat și voi fi unul bun. Cei care cred în mine vor fi primi primiți în împărăția mea și-mi vor fi alături, dar nu e nici o problema cu ceilalți. Puterea mea cea nelimitata ii va transforma în oameni cu o bunătate nemaiîntâlnită și ii voi primi și pe aceia. Nu voi lăsa pe nimeni afara din împărăția mea și toți care vor veni vor fi bine primiți, binecuvântați, iar transformarea lor în oameni buni va avea loc instantaneu. Care vor vrea sa plece din împărăția mea vor putea sa o facă oricând și la ieșire vor fi exact asa cum au intrat. Oricine va putea intra și ieși din împărăția mea fie și de o infinitate de ori. Libertatea va fi totala, la fel și bucuria, fericirea și binele. Orice rău va putea intra în împărăția mea fără nici o problema, pentru ca de îndată ce va intra se va transforma în bine. Puterea mea e nelimitata și nu cer credință. Nu cer nimic. Eu voi da totul pentru ca am de unde da. Sunt infinit în timp și în spațiu. Acum am venit prima data sa vad cum e lumea și sunt foarte mulțumit. Nu va trece mult timp și va veni împărăția mea, a binelui, a fericirii, a iubirii și a bucuriei nelimitate. Nu e nici o problema daca cineva nu crede în împărăția mea. Eu voi fi acolo, porțile vor fi deschise și toți își vor găsi locul în împărăția mea. Toti vor fi primul și nimeni nu va fi ultimul. Cine nu crede, nu e nici o problema, ca de îndată ce va muri va vedea împărăția mea și va putea veni la mine.

| fllu07 a răspuns:

El însuși a spus că Regatul lui nu face parte din lumea aceasta. Deci deducem că niciodată nu se va implica în politică, cu nu a facut-o nici când a fost pe pământ. Ioan 6:15.
Mai mult decât atât, din Daniel 2:44 aflăm că Regatul condus de Isus Cristos va zdrobi si va pune capăt tuturor guvernelor actuale, dar regatul său, nu va fi înfrânt niciodata, nici nu va trece sub stăpânirea altui guvern.

| tudorvolcano a răspuns:

Se va separa grâul de neghină la vremea secerișului, grâul se va pune în jitnițe, iar neghina pe foc.
Vezi să nu fii neghină.