| cryaotic a întrebat:

Daca in rai sunt trimisi oamenii buni si in iad aia rai, inseamna ca Hitler a fost primit ca un erou nu? pentru ca acolo nu este pedepsit D-zeu si nici de ghiavol n-are cum
e o prostie chestia cu rai si iad.

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dar, cât despre fricoşi, necredincioşi, scârboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua."

| cryaotic explică (pentru EmaS):

Nu te supara ca-ti zic...da esti cam sadica
la ucigaşi, curvari ai dreptate dar in rest...heil mein furer!

| EmaS a răspuns (pentru cryaotic):

Nu sunt cuvintele mele, ci ale lui Dumnezeu.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru EmaS):

Mă regăsesc în descriere

| Thunderstruck a răspuns (pentru Woodenpints91):

Who doesn't? Si EmaS, pariez ca tu nu minti niciodata, esti cea mai sincera persoana.Fricosi? De ce sa ne fie frica? Credinciosiilor le e frica de Dumnezeu, deci ar trebui sa ajunga toti in iad?

| EmaS a răspuns (pentru Woodenpints91):

Si,ai de gand sa lucrezi la asta? Adica sa schimbi ceva?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru EmaS):

De ce aş schimba ceva din asta? Mie îmi place aşa cum sunt acum. Nu am de ce să mă schimb.

| adisuper a răspuns:

Hitler a fost primit ca un erou în rai. După cum ne zice biblia D-zeu este foarte răzbunător.

| Ioan96 a răspuns:

In rai intra numai copii lui Dumnezeu, iar in IAD intra ce rai cum a fost si Hitler si ceilalti.

| sebilici a răspuns (pentru Ioan96):

Si de ce e hitler rau >? pentru ca cei care au castigat razboiul ti-au spus asta? off nu mai crede istoria pe care o inveti la scoala si du-te si cauta-o pe aia reala pentru ca intodeauna istoria va fi scrisa de invingatori!