| dany248y a întrebat:

Daca in viitor un ateu nu va primi semnul fiarei[666] si va muri fara semn va merge el in rai? dau funda

Răspuns Câştigător
| Diamond5 a răspuns:

Cu siguranta va merge in iad pentru ca nu a crezut in El si nu a facut voia Domnului. Tu ce intelegi prin semnul fiarei?

| dany248y explică (pentru Diamond5):

Semnul fiarei-Semnul diavolului [666]

19 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Toti cei care nu asculta de ceea ce ne transmite Dumnezeu prin Biblie, nu pot beneficia de viata vesnica pe un pamant paradiziac.Psalmi37:9-11,Isaia65:20-25

| 220V a răspuns:

Ah, eu deja l-am primit, e pe ampula(extremitate dilatată a unui canal secretor), la nivelul urechii, daca nu ma insel. Am pus in paranteza sa vada adminii ce ii aia, sa nu primesc ban pe nimic, stiu ca sunt oameni inteligenti, dar am zis sa nu mai faca efort sa caute in dex.

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns:

Din cuvintele tale vei fi scos fără vină, şi din cuvintele tale vei fi osândit...stii macar in ce consta semnul fiarei? crezi ca 666 va fi pe fruntea ateului sau a crestinului, care de fapt nu e asa de crestin precum tat afirma? nu frate, asta tine de ratiunea fiecaruia, ce alegi sa faci, blabla...
Numa' bine.

| ioana1988 a răspuns:

Lasand in pace raiul si iadul, ateii mai au multa strada de facut.
Sunt imaturi si cred orbeste in teorii "stintiifice" pe care nu le inteleg.

| RAY a răspuns:

Nu,va merge nici unde va merge unde mergem cu toti, mergem impreuna in vesnicia morti si a mormantului care ne va gazdui, ca apoi atomi nostri sa formeze poate un nou eu

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ce gluma buna

| Felys a răspuns:

Un ateu nu are nevoie de semne si rai si iad, nimic, eu sunt atee si nu cred in porcarii din astea, stiinta este singura care conteaza

| dany248y explică (pentru Felys):

Cine rade la urma rade mai bine

| Miauti a răspuns:

Gresit raspunsul IngerulNoptii; Un om va fi rasplatit dupa faptele facute pe pamant. Indiferent de credinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza semnul fiarei conteaza credinta pe care o ai! Deci raspunsul meu este NU!

Răspuns utilizator avertizat
| BlackSulphur a răspuns:

Cineva s-a uitat prea mult pe YouTube!

| Buresbista123 a răspuns:

Tu vorbesti de un joc ceva nu i asa?

| 22SWAG22 a răspuns:

Mda, alt copil care se uita pe youtube...

| dany248y explică:

Astept raspunsuri din partea crestinilor

| Mădă0611 a răspuns (pentru dany248y):

Ce e asa de greu de inteles ca doar cei care cred ca Iisus a inviat o sa ajunga in rai? Ma rog, asa e basmul, deci, nici un necrestin, oricat de bun ar fi, ce drept e dumnezeu love struck, e prea drept ca sa nu existe love struck

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Exact,doar cei care cred, dar din pacate pentru tine nu se poate, imi pare rau, probabil ca esti o fata frumoasa, pacat sa ajunga acolo.