| devil2279 a întrebat:

Daca injuri de Dumnezeu dar si de Satana ce inseamna ca esti? ateu,satanist, ce? Eu sunt asa injur si de dumnezeu dar si de dracu de satana si stiu ca exista amandoi si urasc viata (am motive bune) pana acum nu uram tot dar acum numai gasesc nimic placut in a trai. Ce se intampla cu mine? Nici de invatat numai pot ( am 16 ani), nu stiu cat am sa mai rezist, nu stiu nu ma simt bine in pielea mea, imi urasc viata, desi sunt frumos,invat bine si fac si sport, lupte si parkour. Nu mai po.
Va rog spuneti mi ce e cu mine ce sa fac sa pot "respira" din nou?

12 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă înjuri de dumnezeu sau de satana, este ca şi cum ai înjura de oricare dintre alte mii de zeităţi. N-are nicio relevanţa că ţi-o bagi în cristos sau în zeus.

NOname
| NOname a răspuns:

Întreabă expertul în domeniu:
http://www.youtube.com/watch?v=jTEU6Tl1hyY

| Neinteresantul a răspuns (pentru NOname):

Vai, cat am ras laughing Doar am ras. Am vazut unele si mai si happy Astia-s preotii... majoritatea sunt niste pedofili si niste homosexuali.

| NOname a răspuns (pentru Neinteresantul):

Ei, n-aș exagera chiar așa...
Dar sunt destule exemplare care nu fac cinste breslei lor.

Văd că tu râzi. Iar eu, în naivitatea mea, inițial eram aproape convinsă că e doar un (pseudo)actor îmbrăcat în sutana. Cu greu am acceptat faptul că astfel de oameni există în realitate. E aproape de neconceput...

http://www.tpu.ro/......le-a-luat/

| Neinteresantul a răspuns (pentru NOname):

Eu generalizez. Am uitat de popii bisnitari care vand bilete la meci, care cumpara vin varsat si il vand imediat spunanad ca e sfintit, care profita de increderea oamenilor sa le fure casele (cunosc 3 cazuri), care vin si aproape ca-ti darama usa de la casa doar ca sa-i primesti in casa si sa-i platesti, sa le dai ceva de baut, popi perversi care abia asteapta sa asculte "pacatele" fetelor iar apoi le santajeaza cu ceea ce stiu, popi care cer bani pentru ORICE, ETC.

| NOname a răspuns (pentru Neinteresantul):

Da, tristă realitate...

| sabin89 a răspuns:

Cum, acum cand iphon-urile, social-networking'urile si jocurile pe computer sunt in floare tu spui ca urasti viata? Cand e si ea mai frumoasa, atunci ti-ai gasit si tu sa o urasti?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Cred ca denota incultura, lipsa de educatie

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te vei satura de injurat, te vei pocai.sau vei fi putin satanist.vei fi ceva.

| vitbsk a răspuns:

Vorbeşte cu psihologul liceului.
Ideea e să încerci să treci peste, motivele pentru care urăşti viaţa.
Nu te gândi că nu mai poţi că de abia ai început.