| soimos a întrebat:

Daca Isus recunoaste acest lucru

Luca 9.1. Şi chemând pe cei doisprezece ucenici ai Săi, le-a dat putere şi stăpânire peste toţi demonii

Cu ce puteri au lucrat apostolii si evanghelistii sai?

Si ce valoare are Noul Testament daca autorii lui lucreaza cu puterile primite de la Isus, adica cele ale Diavolului?

Oare constientizati de la cine asteptati mantuirea?

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

De multă vreme nu am avut ocazia să văd tineri atât de inteligenţi.
O mică, mare problemă mă face să cuget : directorul şi gardienii unei închisori or fi şi ei delicvenţi, criminali şi violatori?

| harciog a răspuns (pentru Arthur):

Nu pot spune ca or fi, dar ca au cochetat cu ideia e sigur.

| soimos explică (pentru Arthur):

Fi sigur ca cea mai mare parte sunt delicventi, doar ca sunt de partea aialalta!
Nu vezi cum saptamanal la TV transpira cate o asemenea bomba!
In mod sigur ca directorii, nu le plaseaza detinutilor celulare sau droguri, vezi mai nou cazul Nutu Camataru si drogurile din puscarie, ci fac si ei potlogarii financiare, adica tot asa cum Isus traia din sarlatanie facand exorcizari, desi stia ca aceste nu au nicio valoare!
Info suplimentare si dovezi la cele pe care le-am afirmat, gasesti aici:
http://forum-anti-christi.forumers.ro

| soimos explică (pentru Arthur):

Fi sigur ca cea mai mare parte sunt delicventi, doar ca sunt de partea aialalta!
Nu vezi cum saptamanal la TV transpira cate o asemenea bomba!
In mod sigur ca directorii, nu le plaseaza detinutilor celulare sau droguri, vezi mai nou cazul Nutu Camataru si drogurile din puscarie, ci fac si ei potlogarii financiare, adica tot asa cum si Isus traia din sarlatanie facand exorcizari, desi stia ca aceste nu au nicio valoare ba chiar stia ca exorcizarile agraveaza situatia posedatului!
Info suplimentare si dovezi la cele pe care le-am afirmat, gasesti aici:
http://forum-anti-christi.forumers.ro

| Arthur a răspuns:

Sir Hârciog, ai perfectă dreptate, şi Iisus a fost ispitit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara suparare isi pierzi timpul, vorbesc de parca eu nu mil pierd aiurea fiecare sa creada in ce vrea chiar numai imi pasa de religia crestinilor

| soimos explică (pentru anonim_4396):

Eu nu le scriu celor care imi raspund, ci celor care ma citesc si ii duce mintea sa inteleaga ce spun!