| Superior a întrebat:

Daca mori nespovedit ce se intampla? :O

17 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Acelasi lucru care se intampla daca te-ai spovedi, mori cu pacatele neiertate.

| danay72 a răspuns:

Nimic. Dar e important sa îți ceri iertare lui Dumnezeu mereu, pentru ca pana la urma fata de el greșim.

| T0T a răspuns:

Mori.

| Clorox a răspuns:

Nimic

| Deaad a răspuns:

Hmm,hai sa vedem ce se intampla daca mori nespovedit!
Da, ai economisit in viata ta 3 lei, ca nu ai fost prea strangator, toti banii pe care i-ai avut i-ai dat pe tigari si pe niste suveniruri patriotice luate de la bar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inafara de faptul ca nu mai face popa niste banuti de pe urma spovedaniei tale (oricum lipsita de sens), nu se intampla nimic.

| Nitroblast a răspuns (pentru anonim_4396):

Intreb si eu, de cand se dau bani la spovedanie? Am ramas eu cu ceva in urma?

Daca faci caterinca, macar fa-o fara sa iti pui o eticheta de "ignorant" si "neinformat".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nitroblast):

Eu nu stiu cum sunt popii la voi, dar la mine cel putin popa cere bani pentru orice motiv pentru care este chemat.
Nu fac absolut nicio caterinca, nu te mai da destept daca nu esti in cunostinta de cauza.

| Superior explică (pentru CinevaAnonimă):

Dar daca faci pacate la nervi?

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Superior):

O sa raspunzi pentru ele. Domnul nostru Iisus Hristos a spus ca numai cei blanzi si cu inima smerita au ce cauta in imparatia lui Dumnezeu.

| Superior explică (pentru CinevaAnonimă):

Daca mi-e mila si de un gandacel, am ce cauta acolo?happy

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Superior):

Trebuie sa fim milostivi si cu oamenii. Pentru a ajunge in rai trebuie doar sa-L iubim pe Dumnezeu din toata puterea si din tot cugetul nostru. Daca o sa- L iubim in asa fel, noi o sa facem tot posibilul pentru a- L asculta.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Păcatele nespovedite sunt spălate pe lumea cealaltă, în iad dacă numarul lor întrec numărul faptelor bune, iar dacă nu îl întrec sunt iertate, duhul intrand în Rai. Este totuşi de preferat să îți răscumperi aici păcatele, caci amarnice sunt pedepsele dincolo.

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianTzar a răspuns:

Lasă-l pe altul să ne spună, tu mergi și fă/ți spovada happy

| LumyBlumy a răspuns:

Te trece popa nespovedit pe pomelnic...simplu laughing