| WholeWorldTeam a întrebat:

„Dacă nu ascultă de Moise şi de prooroci, nu vor crede nici dacă ar învia cineva dintre morţi" (Lc 16, 31)

Credeti ca acest verset se potriveste multor oameni din ziua de astazi?

Am auzit pe multi spunand chipurile "n-a venit nimeni sa ne spune ce e dincolo ca sa stim cu adevarat cum e ". Insa daca le arati vreo marturie ti se spune "Eh nu cred.Sunt invetiile popilor ca sa scoata bani pe carti." Daca cineva este in moarte clinica ore indelungate,unii spun ca activitatea creierului nu a incetat si ca ce a vazut "dincolo" ori a visat, ori i-a debitat mintea".

Se pare ca lumea se minte singura cand spune ca daca ar venii cineva de de dincolo " ar crede ".S-au mai spun unii ca "De ce nu revine Iisus pe pamant?" Pai oare nu a fost El acum 2000 de ani? Nu a vindecat indraciti,paralitici si tot felul de bolnavi orbi,schiopi? si poprul evreu nu la recunoscut ca fiind Mesia, spunand ca face aceste minuni cu ajutorul satanei.Cand a fost pe cruce, ne spune sfanta scriptura ca s-a facut cutremur mare de pamant si mortii au inviat si cu siguranta le-au spus cum este dincolo.Si evreii tot orbi au ramas. In mod sigur asa ar fi si in ziua de astazi. Orice minune le-ar face Hristos necredinciosilor ei nu ar vrea sa vada, le-ar hulii (cum dealtfel si fac multi) si le-ar batjocorii.Cer semne si minuni mari de la Dumnezeu in schimb ei ce dau inapoi Domnului ca sa primeasca ceea ce cer?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Care multor oamenii din moment ce 99 la suta din populatia romaniei este crestina?

| Acidacetilsalicilic a răspuns:

De ce prostul nu poate vedea realitatea...adică (,) că e prost?
Pentru că are credință mare că ceea ce spune e ceva ...inteligent.

| Ben00 a răspuns:

Crez ca da. Mai ales ca
Cineva chiar a inviat din morti.

| WholeWorldTeam explică (pentru RAY):

Si cati sunt practicanti? Sunt destui care sunt crestini ortodocsi care nu au nici o legatura cu Biserica si cu Dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Nu ma intereseaza cati sunt practicanti

| WholeWorldTeam explică (pentru RAY):

Eu doar vti-am spus, legat de ce ai zis tuwinking