| AvalohAlyn a întrebat:

Daca nu sunt adventist ci ortodox pot face un curs prin corespondenta la ei prin Sola Scriptura?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Aceste cursuri nu sunt pentru adventisti.
Daca le vei face nu vei avea nimic de pierdut, ci doar de castigat: starea ta psihica se va imbunatati. Scapi de depresie, iar nelinistea va disparea.

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Cu atat mai bine pentru ei; scopul acestor cursuri e propaganda religioasa; la adventisti, ideologia lor medicala, sa zic asa, este parte din doctrina lor religioasa.

| marinaru777 a răspuns:

Nu am nimi cu sectele dar ce rau gasesc ei la noi in ortodoxie, ce au cu icoanele si sfintii? Eu unul mai bine as citi ceva util pe net sau video despre Sf Serafim de Sarov, parintele Arsenie Boca, Arsenie Papacioc, Iustin Parvu, parintele Paisie Aghioritul mica filocalie etc.
Stii ce nu imi place si nu as face niuciun curs sau altceva la altii insistenta lor de a spune ca au dreptate si sa te momeasca la ei.