| anonim_4396 a întrebat:

Daca o cunoasteti pe Denisa manelista sau ati auzit vreodata o melodie de-a ei sau daca aveti timp rugati-va pentru ea la Iisus Hristos.

Are nevoie de tot sprijinul de care poate beneficia si asta ar ajuta-o mult.

Iisus Hristos ne iubeste pe fiecare dintre noi la fel de mult si asta inseamna extrem de mult pe fiecare indiferent oricine am fi sau oriunde am fi.

Se poate? Multumesc.

23 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

De ce nu ajuti oamenii care chiar au nevoie de ajutor si ar fi putea fi ajutati? Lasa, mai bine te rogi pentru oameni infecti care n-au facut niciun bine comunitatii sau oamenilor.

| alin131 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Cine sunt eu sa judec un om indiferent cine este si ce a facut?

| FaraNume1245 a răspuns (pentru alin131):

Si spune-mi acum, cu mana pe inima, ca nu ai judecat niciodata un om si ca inca nu judeci oameni.

Răspuns utilizator avertizat
| m1dn1gh7 a răspuns:

Exodul 15:26 El a zis: „Dacă* vei asculta cu luare aminte glasul Domnului, Dumnezeului tău, dacă vei face ce este bine înaintea Lui, dacă vei asculta de poruncile Lui şi dacă vei păzi toate legile Lui, nu te voi lovi cu niciuna din bolile** cu care am lovit pe egipteni, căci Eu sunt Domnul†, care te vindecă."
Să aibă Dumnezeu milă de ea.

| Teffan a răspuns:

Sigur ca da, Isus iubeste pe toata lumea.

Atunci sa o ajute.
Trebuie sa ne rugam de el, o tara intreaga ca sa o ajute?
Asa va merge?

Revino la viata, boala nu cruta pe nimeni, iar Isus nu are ce face.
Cancerul e mai puternic decat Dumnezeu.

| alin131 a răspuns (pentru Teffan):

Daca Iisus Hristos binecuvanteaza oamenii ca sa faca copii, el nu poate face nimic?

Iisus Hristos poate face orice, daca nu ma crezi este alegerea ta.

Poti vorbi tu cu Iisus Hristos si poti vedea daca iti arata si ofera Calea, Adevarul si Viata.

Alegerea e numai a ta, eu nu te pot influenta in nici un fel.

| Teffan a răspuns (pentru alin131):

Ok,nu te cred.

| anonim_4396 explică (pentru Teffan):

Am putea face o spirala, noi, comunitatea TPU.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intotdeauna m-am intrebat ce se intampla cu ultimul din spirala.
Este electrocutat de atata energie amplificata sau trebuie legat la pamant?

| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

Guru are, intotdeauna, grija sa-l puna la capatul spiralei pe cel care este cel mai prezent in planul fizic, impamantat.
Gurul stie!
Nu ai participat la nicio spirala?

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la urma cu ce ne alegem dupa viata asta? Experienta.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Poate ca as fi pus o vorba buna, dar nu-mi place imperativul.

| Aslam a răspuns:

Deci, am ajuns la o concluzie. Ori esti troll, ori mult prea prost. Cred ca esti un manelist idiot care se Fute cu crucea lu Isus in cu*r. big grin Sinucide-te, prietene.

| gardianuf a răspuns:

Dumnezeu sa o ajute!

| alin131 a răspuns (pentru gardianuf):

Dumnezeu tatal cel din ceruri si Iisus Hristos cel care ii poate trece numele in cartea vietii si o poate salva.

Nimeni nu va intra in imparatia lui Dumnezeu Tatal cel din Ceruri decat prin Iisus Hristos.