| Inferno a întrebat:

Daca oamenii la care ti (prieteni, familie, etc) ar fi torturati si singura lor scapare ar fi ca voi sa renuntati la Dumnezeu sa sa ii negati existenta ce ati face? Si acei oameni ar striga la voi sa renuntati la a mai crede in Dumnezeu.
Ce ati face si de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare moare singur.Brancoveanu a murit pentru tara lui in legea lui si celorlalti le-a dat acelasi sfat.cine se schimba,dupa cum bate vantul nu e un supravietuitor.e o curva cu multe fete, care traieste ca frunza in vant nestiind niciodata nimic decat frica, de a nu mai prinde urmatoarea *** de vant.si nu numai pe brancoveni ii are crestinatatea, drept exemple.

33 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Dumnezeu iubeşte creştinii care nu fac nimic bun, ci doar i se roagă lui şi atât. Mai iubeşte şi creştinii care înjură pe atei pe TPU.

| OOOLEOOO a răspuns:

Oare vechi romani cum erau decapitati de ce credeau in Dumnezeu? Ei au murit in numele Domnului asa cum Isus a murit a fost scuipat in numele nostru ca noi sa putem fii iertati in fine toti romani decapitati au ajuns in rai deoarece au murit pentru domnu si nu se temeau de moarte! moartea nu`i un lucru rau daca tu esti BUN!

| OctoberandApril a răspuns:

O dumnezeule de ce te gandesti la asa ceva?laughing

| ateu123 a răspuns:

Eu am renuntat de mult ce bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu oricum nu cred in dumnezeu asta. Din partea mea puteti crede cat vreti voi in zei, dar nu vad ce rezolvati laughing? Daca statul fura ce sa mai zicem de biserica rolling on the floor. Atatea babe si mosi care dau bani orbeste.

| akka4 a răspuns:

Bah retardule. mergi in **** mea la un psiholog si lasa-ne cu cakturi de genu asta

| Inferno explică (pentru akka4):

Ce vrei ma creatura primitiva?

| akka4 a răspuns:

Sa ma *** in credinta tawinking ma pis pe tine crede pentru tine nu pentru altii in mortii taiwinking orice om are credinta lui in dumnezeu dar nu vi ca retardatu sa pui cakaturi de intrebari gen ce a pus rasu asta

| Inferno explică (pentru akka4):

Am pus cacatul asta de intrebare sa primesc raspuns de la un **** ca tine. Dupa ce ca esti prost, mai te dai si mare si tare pe aici.
Du-te in **** de crestin idiot ce esti.

| akka4 a răspuns (pentru Inferno):

Gandeste in **** mea pozitiv bagai-as strambe in cur lu mata... iti omoara dracu familia. laughing ti-o omor eu sufocando cu **** in gurawinking si am sa incep cu tine

| akka4 a răspuns:

Inca o data ma cac pe voi de retardati. duceti-va in **** mea la biserica nu aici pisamas pe voi

| Inferno explică (pentru akka4):

O intrebare: Toti crestinii sunt asa cretini ca tine?

| Inferno explică (pentru akka4):

Au Au:"duceti-va in **** mea la biserica nu aici pisamas pe voi"
Parca erai crestin. Asa vorbesc ei acum?

| DeeaDLove12 a răspuns:

Le-as pune ca renunt la Dumnezeu doar sa imi eliberez familia hehe daca afla am belit...:]]

| wintermee11 a răspuns:

Voi spune ca renunt la a mai crede in D-zeu pentru a-mi salva familia.dar asta nu inseamna ca ma voi si tine de cuvant.Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| crazyinlove a răspuns:

Eu as proceda as : As incerca sa-i pacalesc, imi eliberezi prietenii.si fugim si dc? Pai pentru. ca nu fac ce spune 2, 3 iluminati\criminali

| cocolinosef a răspuns:

Nu as nega ca exista Dumnezeu, Dumnezeu poate sa ii salveze sa numai fie torturati!

| Inferno explică (pentru cocolinosef):

Deci tu ai lasa acei oameni pe mana lui Dumnezeu?
De unde sti ca Dumnezeu nu vrea sa ii salvezi, poate el vrea sa iti testeze curajul.

| akka4 a răspuns (pentru Inferno):

Bah pocait retardat si prefacut lasane dracu cu harneala ta de kacat

| cocolinosef a răspuns (pentru Inferno):

Da, dumnezeu e mare si are controlul asupra tot ce este in jur.

| BaiatulDePeTPU a răspuns (pentru Inferno):

De unde stii ca dumnezeu exista?

| cocolinosef a răspuns (pentru BaiatulDePeTPU):

Citeste Biblia!

| Inferno explică (pentru akka4):

Tu cu cine te certi aici? Ca vad ca te adresezi unui pocait.

| Inferno explică (pentru BaiatulDePeTPU):

Da,am uitat: "presupunand ca exista DUmnezeu"

| cocolinosef a răspuns (pentru Inferno):

Eu nu presupun, stiu ca exista Dumnezeu!

| BaiatulDePeTPU a răspuns (pentru cocolinosef):

Biblia e scrisa de oameni, domnule.De ce as crede ce scrie in biblie? Cand coboara batranul sa imi zica mie ca el e dumnezeu, ca exista si sa cred in el, atunci voi incepe sa cred.Pana atunci sa ma pupe in fund.

| cocolinosef a răspuns (pentru BaiatulDePeTPU):

Si oamenii care au scris Biblia de unde au scris-o? Tot ce a facut Isus pe pamant e scris in Biblie, citeste Biblia si o sa intelegi!

| MiSeSpuneTyna a răspuns (pentru BaiatulDePeTPU):

D-zeu exista. Daca el nu vroia ca tu sa existi u nu erai aici, te-ai gndit la asta?

| BaiatulDePeTPU a răspuns (pentru cocolinosef):

Prostii,si eu scriu un basm in care zeu este un dragon, iar peste 2000 ani toti i se vor inchina dragonului.Religia este pentru cei cu frica de moarte, care nu pot accepta ca dupa viata nu mai exista nimic.Amin!

| cocolinosef a răspuns (pentru BaiatulDePeTPU):

Mai bine citesti Biblia si o sa intelegi!

| cocolinosef a răspuns:

Daca as nega ca Dumnezeu exista o sa fac un mare pacat, Dumnezeu tine controlul asupra tuturor

| Ropciuc a răspuns:

Cam sedice intrebarile. Ti se intampla asta sau ce?