| Steregoi a întrebat:

Daca omenirea nu ar avea noțiuni comune despre ce e bine si rău s-ar fi autodistrus cu mult timp in urma. Ce părere aveți?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca crestini aveau notiunea de bine nu ar fi omort oamenii nevinovati in numele religiei lor

| Steregoi explică (pentru RAY):

Eu nu am vorbit despre vreo religie. De ce vorbești pe lângă subiect?

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Vrei sa spui ca voi crestini aveti notiunea de bine iar restul sunt raul pe pamant, cata ura ai in tine omule

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru RAY):

Nu a spus asta nicaieri. Tu ai spus ca, crestinii au fost criminali. Negru pe alb! Concentreaza-te!

| RAY a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Sa inteleg ca nu crestini au omorat pe alti in numele religiei lor, asta e adevarul

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru RAY):

Nu am negat asta. Crestinii au omorat, paganii au omorat, etc. Stramosii nostri au facut ce au crezut de cuviinta la randul lor. Noi facem ce credem de cuviinta la randul nostru.