| iamy a întrebat:

Daca orice sfant are un trecut; pacatosul are un viitor?

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pacatosii pot sa vina la Cruce si sa primeasca iertarea.

| iamy explică (pentru EmaS):

TOTI suntem pacatosi! Si nu exista pacat mic sau pacat mare.

| EmaS a răspuns (pentru iamy):

Da,dar sunt pacatosi iertati.

| iamy explică (pentru EmaS):

Dumnezeu ne stie pe toti.

| danut a răspuns:

Fiecare individ are si un trecut si un viitor. Totul tine de alegerea sa dar actiunile din trecut vor influenta viitorul.

| 4b a răspuns:

Ai un viitor si o nadejde daca esti un pacatos pocaitwinking

| martzian a răspuns:

Pot sa răspund în dreptul meu, pentru că mă regăsesc la categoria "păcătoși":

Da, eu am un viitor care sună bine, pentru că sunt un păcătos... iertat!winking

"Dacă zicem că n-avem păcat, ne înşelăm singuri, şi adevărul nu este în noi. Dacă ne mărturisim păcatele, El este credincios şi drept ca să ne ierte păcatele şi să ne cureţe de orice nelegiuire." (1 Ioan 1:8-9)

| Nonono a răspuns:

Daca inveti din greselile pacatului. Da!