| StrongHeart a întrebat:

Daca pe Dumnezeu nu-l gasesti la biserica,ci oameni indobitociti, unde e al doilea loc in care il poti gasi?

15 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Afara; il gasesti si dupa faptele tale.

| StrongHeart explică (pentru Celcestietot):

Incerc sa il gasesc, dar cred ca am facut prea multe pacate si a uitat de mine.

| Celcestietot a răspuns (pentru StrongHeart):

Dumnezeu s-a aratat pana si lui Moise, in felul Sau, la tine nu este imposibil, tu nu ai ucis.

| StrongHeart explică (pentru Celcestietot):

Nici nu vreau sa se arate, vreau oamenii sa nu uite de iubire

| Celcestietot a răspuns (pentru StrongHeart):

Este bine ce vrei happy.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Trupul omului este Templul Duhului Sfânt. Daca nu il ai pe Dumnezeu in inima ta il găseați acolo unde sunt 2 sau 3 adunați in Numele Lui Isus.

| aumih16 a răspuns:

Lumea nu e credincioasa mai ales in Bucuresti! lumea se duce acolo doar cand e vorba de insuratoare si atat! altfel nu! stiu ca doare asta! dar asa este! si mai e si problema aia cu patriarhul daniel care adera la bogatie etc!

| Digikey a răspuns:

Lucrez la o aplicatie pntru telefon de localizare al Duhului Sfant, Dumnezeu si Iisus.
Astia zic ca sunt 3in 1, dar sunt pe naiba.Inca sunt separati si umbla ca nebunii.Au cam aceleasi apucaturi.
Duhul Sfant tot de violuri se tine,tot minori.
Dumnezeu criminal in serie,genociduri, purificari etnice, razboaie, si legi de ***.
Iisus haine ieftine, droguri ieftine, fete ieftine.

| Algo098 a răspuns:

Se mai gaseste in cartile cu povesti scrise de alti oameni care se lauda ca au legatura cu Dz si ca ceea ce scriu ei in acele povesti e adevarat.

| Irinel15123532 a răspuns:

In singurul loc posibil, in Biblie.

| StrongHeart explică (pentru Irinel15123532):

Biblia nu e pe intelesul tuturor(cel putin vechiul testament)Eu pun o intrebare serioasa, astept raspuns serios.

| Irinel15123532 a răspuns (pentru StrongHeart):

Cu studiu ajugi sa o intelegi, cu aprofundare, dar asa este vechiul testament este mai greu.

Iti recomand cateva carti daca doresti :

Viața lui Isus de Ellen White!

si

https://www.viatasisanatate.ro/......man-grafic

| Manciu_Emil_1976 a răspuns (pentru StrongHeart):

Te cred că aștepți un răspuns serios, dar nu prea se-nțelege din întrebare „unde bați" : La care biserică anume te referi?! (că doar n-ai fost în toate și nici nu cred că-i cunoști pe toți, mai ales că-i și perioada concediilor).
Apoi termenul "a-L găsi undeva" este în general folosit greșit, mai potrivită fiind formularea : unde sau cum îl pot cunoaște și simți pe Dumnezeu? Păi, poate fi posibil la o altă biserică/cult/denominațiune, la o mănăstire, la o rugăciune în grup sau singur într-un loc izolat și liniștit, într-o încercare sau problemă deosebită.,. Însă dacă doar acolo se întâmplă iar în rest omul are cu Dumnezeu doar o relație superficială (de la distanță și doar ocazional), este o mare problemă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspund scurt și la obiect
în Inima Ta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspunsul serios: în Biblie. Ce ai să nu înțelegi?
Înveți cultură mozaică, limbă greacă și citești Biblia. Sau ai încredere într-un misionar evreu. Tu alegi.