| somios a întrebat:

Daca se stie ca Isus era vegetarian pentru ca la ultimul pesac a renuntat sa manance carne, din cauza ca sustinea faptul ca Dumnezeu traieste in tot ceea ce inseamna fiinta vie, motiv pentru care a propovaduit inca din timpul vietii Eucharistia, adica renuntarea la sacrificiul animal inlocuindu-l cu sacrificiul ritual vegetalm(frantul painii si bautul vinului), oare din ce cauza crestinii care "urmeaza calea lui Isus, mananca cadavre?

12 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Sau cum zicea Hitler la ciorbă: ceai de cadavru.
Şi asta este cam adevărat, sunt mulţi cărora le este scârbă de un râgâit sau de propriile lor excremente, dar omoară animale după care mănâncă bucăţi din cadavrele acestora.

| Raquella a răspuns:

De unde ai scos aceasta ineptie? Domnul Isus a mancat tot ceea ce era pus pe masa.Vedem ca El a participat la pescuirea minunata impreuna cu ucenicii, si la nunta a stat la masa si a mancat cu nuntasii.

Răspuns utilizator avertizat
| Raquella a răspuns (pentru somios):

Dumnezeu traieste in crestinii nascuti din nou, din apa si din Duh.

| Zazu a răspuns:

La pesac?
Poate, de Pesah!
Daca Isus a apucat un Pesah, inseamna ca era jidan.Acuma,daca tu te crezi sau esti evreu, macar ai decenta de a interpreta lucrurile corect.

| cuvant a răspuns:

Nu ai destule probe ca sa ma convingi. Asteptam dovezile din Biblie

| KaterinkaBoy a răspuns:

Off.draga semios! Inca o intrebare idioata care te face sa urci in topul nebunilor.By the way, cineva a zis ca esti satana in persoana(putin exagerat zic eu), insa altcineva a zis ca nu prea esti sanatos si cu intrebari de genu asta ma faci sa-i dau dreptate.Imi pare rau daca te-am jignit, nu am intentionat asa ceva, sunt doar sincer.O viata frumoasa.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai mare ateu?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru somios):

Da? spune-mi te rog, ce inseamna un ateu?

Răspuns utilizator avertizat