| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt rasist pe jumatate [ adica urasc tiganii, galbejitii, dar nu urasc negrii] si pe langa asta mai sunt si antisemit, este pacat?

40 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De unde nu este, nici Dumnezeu nu cere!
Sunt rasiști, cei cu creierul nefuncțional.

| shadovv a răspuns:

Iubesteti aproapele.

| mgtow a răspuns:

E pentru ca tu doresti raul acelor tigani dar daca esti indiferent fara sa-i bagi in seama si sa nu ai treaba cu ceea ce te deranjeaza nu comiti nici-o greseala si nu mai e pacat.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Nu prea am cum sa fiu indiferent fata de ei sau sa nu-i bag in seama, recunosc unii sunt chiar de treaba, dar nu toti

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu ai treaba cu nimeni si nimeni nu are treaba cu tine.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Ba sa stii, ca destul de multi tzigani se baga acolo unde nu le fierbe oala si incep cu injuraturile si cu ce mai zic iei pe acolo si nici eu nu ma pot abtine prea mult, stii...fiecare cu limita lor...

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudat. daca tu zici asa pentru ca eu nu am avut probleme deloc cu persoane ajene doar imi vad de ale mele si totul e bine.

| PreaSfintitu a răspuns:

Ma inteleg sa nu iti placa tiganii, ca e plina Romania de ei si toti stim cum se comporta, dar cu chinezii ce ai frate?

| PreaSfintitu a răspuns:

Uraste toata natia chineza pentru ca unii au facut o cladire cu 15 etaje?

| anonim_4396 explică (pentru PreaSfintitu):

Nu ii urasc pentru ca au facut o cladire cu 15 etaje, ii urasc din alte motive pe care voi nu le puteti intelege

| negru30 a răspuns:

Daca taceai - filozof ramaneai

| anonim_4396 explică (pentru negru30):

Prefer sa imi spun parerile decat sa le tin in mine

| negru30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe pamant toti suntem frati si surori

| anonim_4396 explică (pentru negru30):

Eu?! frate cu un chinez?! niciodata straight face

| negru30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca eu sunt chinez si esti pe moarte si iti donez sange - vei trai - spune-mi te rog ce sange o sa-ti curga prin vene?

| anonim_4396 explică (pentru negru30):

Eeeee, jumi-juma, jumatate sange de chinez si jumatate sange de-al meu

| negru30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca venim la acelasi numitor comun - nu fi rasist - gandeste-te daca tu ai fi in locul lor si lumea te-ar ura degeaba - ce ai spune? - fi om bun si nu face diferenta niciodata - toti suntem egali

| anonim_4396 explică (pentru negru30):

Un singur lucru : eu nu ii urasc degeaba

| negru30 a răspuns (pentru anonim_4396):

" II "" - inseamna pe toti?

| anonim_4396 explică (pentru negru30):

Cred ca da, cine stie, poate o fi vrunu cu care ma voi intelege vreodata

| anonim_4396 explică (pentru negru30):

Depinde, poate o fi vreunu cu care ma voi intelege

| negru30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista padure fara uscaturi - asta nu inseamna ca putem generaliza

| negru30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca si vei reusi - nu ma refer numai la chinezi - ma refer in general - Bafta

| anonim_4396 explică (pentru negru30):

Nu inteleg raspunsul tau, ce vrei sa spui?

| negru30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa nu mai fi rasist - vei reusi - Bafta

| Archdaemon a răspuns:

Ce prostii vorbesti acolo...si eu urasc uraciosii e pacat?

| AndiNyctophilia a răspuns:

Da, in fata lui Dumnezeu este pacat, El spune ca trebuie sa-ti iubesti semenii ca pe tine insutihappy Daca te simti vinovat, du-te la un preot si spovedeste-tewinking

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru AndiNyctophilia):

L-ati vazut pe Dumnezeu de vorbesti de el? laughing

| justde3a a răspuns:

I don't want to see pe bune? Este pacat sa fi rasist. Nu ai cum sa fi rasist pe jumatate. Asa zice poapawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu vezi ce ai scris? pe jumatate rasist.mata a ramas cu tine; putin gravida? sau gravida deplin? crezi ca merge cu jumatati de masura? ori ii omori pe toti si pornesti o rasa superioara de la tine incolo ori taci naibii din gura, jumatate de rasist care esti.ca nici rasist intreg nu poti fi.ne-ai spus pe cine urasti.da pe cine iubesti? cum o sa ne deosebesti? fiindca eu sunt tigan da-s mai blond decat tine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In niciun caz, am eu destule motive sa ii urasc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce as fi invidios pe niste chinezi care construiesc o cladire?
apropo : ai noroc ca pe siteu asta nu pot injura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm, dar nu am zis ca te-as injura XD

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Este pacat ca eu am pus o intrebare asemanatoare si jegurile astea de admini de pe TPU mi-au suspendat contul si nu mai pot sa pun intrebari.Sunt uimit cum de intrebarea ta este validata. straight face Oricum Heil Hitler...

| ChristiaNNN a răspuns:

Nu esti pe jumatate rasist. Esti rasist si atat. Ura fata de o anumita rasa, etnie, etc se numeste rasism. Da este pacat. Este pacat sa-ti urasti aproapele, indiferent de culoare, rasa, etnie.

| CEA a răspuns:

Tu ce crezi raised eyebrows.

| Iure a răspuns:

Stitii care e pacatul cel mare ca nu ia omorat Hitler pe toti. Tiganu nu contribuie cu absolut nimic la ridicarea economica a tarii. El trebuie ajutat ca pe unu handicapat mintal. De oameni ca ei nu este nevoie!

| Dry a răspuns:

Pe jumatate rasist clar nu ai cum sa fii...dar daca chiar urasti pe cineva DA este un pacat...

| anonim_4396 explică (pentru Dry):

Atunci nu e prea bine...

| DianaaSykes a răspuns:

Frate, in momentu' in care nu mai esti crestin deja ai devenit pacatos.