| PopescuPopescu a întrebat:

Daca sunt transgender si in curand vreau sa devin transexual, pot sa mai apartin de confesiunea religioasa ortodoxa?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Dacă renunți la minciunile pe care vrei să le crezi despre tine însuți și accepți adevărul Creatorului și anume că sexul e dat de organele genitale cu care te-ai născut, Creatorul te primește orcând El e totdeauna Tatăl fiilor și fiicelor rătăcitoare,

2 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Nu că te trimite Yehova la "ghiavol" să facă supă din sufletul tău.

| 393Dan a răspuns:

Nu stiu de ortodocsi, insa stiu ca Dumnezeu ii iubeste pe toti atat timp cat nu faci rau, tie sau altora.