| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Daca te calugaresti este posibil ca la manastire intr-o clipa de neatentie sa iti primesti botezul in fu+nd? Am auzit ca se intampla lucruri de genul chiar si acum in sec XXI.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se întâmplă.
În toate secolele.
Dar depinde de mănăstire. În cele zen budiste, nu.

| Celcestietot a răspuns:

Nu cred. Nu cred, deoarece bănuiesc că, călugării nu sunt pușcăriași, adică acel mit cu scăpatul săpunul.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Mitul cu scăpatul săpunului e adevarat si in Romania am auzit ca se intampla la fel si dincolo.

| ywar a răspuns:

Botez ca botez, dar baieti cu ochisori albastrui ca marea nu sunt?