| Inferno a întrebat:

Daca totul se intampla cu un scop anume, atunci care este scopul fiecarei reactii chimice/fizice din Univers?
Sa inteleg ca fiecare particula de praf din imenistatea spatiului executa anumite miscari cu un scop anume?

11 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Legile fizicii au scopul de a sustine realitatea, inclusiv pe om.

| costis a răspuns:

Nu stiu scopul fiecarei reactii din Univers, dar cele mai multe "reactii" din corpul tau au loc ca tu sa traiesti. Nici scopul miscarii unui fir de praf nu-l stiu, insa stiu ca daca Luna ar cu putin mai departe de Pamant, axa de rotatie ar fi mai instabila si fenomenele meteo ar fi devastatoare.

| Inferno explică (pentru costis):

Luna se departeaza de Pamant in fiecare an cu aproximativ 3, 8 cm...

| costis a răspuns (pentru Inferno):

3.9

| Mișika a răspuns (pentru Inferno):

Nu te contrazic, dar sesizarea unei asemenea fenomen este ceva extraordinar, sincer cum este posibil? Sunt pe atat de sceptic pe cat de curios, daca vrei, raspunde-mi, salut.

| Inferno explică (pentru Mișika):

Misiunile Apollo si-au facut treaba si au lasat pe luna niste oglinzi, prin transmiterea unui fascicul laser de pe Terra exact in oglinzile de pe luna si calcularea duratei de intoarcere putem calcula exact pozitia lunii.

| Mișika a răspuns (pentru Inferno):

Mersi, chiar ca este interesant.

| Ad1tza a răspuns:

Dumnezeu spune ca el a creat universul ''controlat'' pentru noi.El spune ca poate sa exercite puterea asupra unui lucru, dar acum nu cred nici eu ca daca vedem o cometa Dumnezeu a facut asta... si universul care se bazeaza pe datele care i le-a dat Dumnezeu

| RAY a răspuns (pentru Ad1tza):

A creat 240 de miliarde de stele pe intuneric si intr-o zi, fi serios omule numai crede in fanteziile astea

| Ad1tza a răspuns (pentru RAY):

O zi la dumnezeu este cat o mie de ani la noihappy

| RAY a răspuns (pentru Ad1tza):

Ce argument de rahat, nu ai stiut cum sa te scoti