| 220V a întrebat:

Daca viata ii un test, la ce ne mai ajuta mancarea si apa, nu ne putea face dumnezeu fara sa mai consumam nimic, doar e atotputernic, nu? Nu era mai simplu sa traim fiecare cam aceeasi ani si apoi care merita se ducea in rai, care nu in iad?

19 răspunsuri:
| 220V explică (pentru LikeARollingStone):

Am ceva pe fata? laughing

| LikeARollingStone a răspuns (pentru 220V):

Uhuum.batting eyelashes

| 220V explică (pentru LikeARollingStone):

Cee? :O

| LikeARollingStone a răspuns (pentru 220V):

Te-ai inrosit. De ce? thinking

Răspuns utilizator avertizat
| 220V explică (pentru LikeARollingStone):

Asa sunt eu mai timid. blushing

| Maxim96 a răspuns:

Toate se fac pentru mantuirea noastra.

| Mikhtarian a răspuns:

Pierzi esenta vietii.
Viata e ca un script complicat..trebuie s-o intelegi ca s-o traiesti.
Traieste fiecare zi ca si ultima ...ca nu se stie cand te duci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca și cum am întreba: dacă oricum mașina merge și fără... ce rost are să aibă player audio?

E o extraopțiune pentru mai mult farmec / plăcere. happy

Durata de viață e puțin lucru. Calitatea vieții contează, de asemenea. Și tot la calitate intră, în opinia mea, și micile plăceri cu care suntem deja foarte obișnuiți.

De ce n-a fost suficient să avem o pâlnie prin care să turnăm în noi combustibil? De ce trebuie să miroase frumos mâncarea și să arate apetisant? De ce natura e atât de plină de frumuseți, culori și parfum? Pentru că Cineva le-a gândit prea bine.

| usuk a răspuns:

Mai bine te-ai intreba tu ce-o sa faci atatea milioane si milioane si etc.o vesnicie intreaga in rai, decat daca am fi avut/sau nu, nevoi materiale pe pamant..asai pamantu' asta, cu nevoi

| Keith a răspuns:

Puteam fi nemuritori daca Adam si Eva nu pacatuiau, noi traim pacatul stramosesc, viata pe pamant este un test, Iisus Hristos ne va judeca in viata de apoi cine se duce in rai sau in iad dupa faptele savarsite pe pamant iar mancarea si apa ne-a dat-o ca sa supravietuim, pentru ca doar sufletul e nemuritor nu si trupul.

| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Pai prin asta se refera test, sa reusim sa supravietuim, sa ne procuram apa si mancare.Sa ne intretinem pentru a trai cat mai mult.

| Lizzu a răspuns:

Pai si atunci PENTRU CE, cu ce rost mai veneam pe pamant, daca toti ajungeam ori in rai ori in iad, fara apa si mancare? ca niste roboti?

Pentru ce mai existam? oricum, pentru ce mai exista in prezent? nu vad rostul...

| Lizzu a răspuns (pentru Mikhtarian):

Daca nu traim deloc cum ar trebui sa traim, cu intensitate fiecare clipa, atunci inseamna ca nu luam cu noi experienta iar in viata viitoare vom lua totul de la capat fara sa evoluam?

Răspuns utilizator avertizat
| c0ton a răspuns:

Regulile lui Dumnezeu nu pot fi schimbate asa usor fa-i o plangere

| Mikhtarian a răspuns (pentru Lizzu):

In viata viitoare tu nu vei mai fi copil, nu ve mai face greseli, greselile le-ai facut in viata asta.
In viata viitoare, fizic vei avea 30 de ani, sufleteste vei fi "bogat" de experiente
Va fi altceva, v-om vedea, Domnul sa ne ajute.

| Lizzu a răspuns (pentru Mikhtarian):

happy Pai daca stau si ma gandesc cred ca acum ma aflu deja in "viata viitoare".

PS. Nu sunt copil...