| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Daca vreau sa ma spovedesc trebuie sa tin post o saptamana?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar fi bine.

| mentholinks a răspuns:

Nu.

| CostinAlamariu a răspuns:

Pentru spovedanie nu trebuie sa postesti ci doar pentru Sfanta Impartasanie daca te impartasesti dupa.

De obicei trebuie sa tii post, dar asta o sa-ti zica preotul tau duhovnic

| ancaval a răspuns:

Ești ortodoxă? Vorbește cu preotul de la biserica la care mergi tu.
Eu sunt catolică, la noi e un pic altfel.

| NotNamed a răspuns:

Nu, trebuie sa cumperi o cutie de prezervative. Ii va trebui preotului cand te va spovedi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa te spovedesti doar trebuie sa gasesti un preot si e bine sa nu mananci inainte sau sa bei alcool, ca sa ai o stare de căință.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postește măcar trei zile. Dacă nu, mergi și fără post. Importanta e discuția cu duhovnicul. Cu el vei stabili cum și în ce măsură să te pregătești în viitor

| badpanda a răspuns:

Ar trebui sa te spovedesti macar o data la 40 de zile. Post sa tii post inainte de fiecare spovedit cat a tinut Iisus in desert.