| alexgheorghescu a întrebat:

Dau funda! Urgent! Ce se intampla daca nu iti îndeplinești canoanele și faci același păcat în timpul lor?

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Ce varste aveti impreuna?
Atata timp cand voi doi va iubiti, nu faceti nimic obligat de celalat, nu regretati nimic si sunteti constienti de ceea ce faceti si ce consecinte poate avea, nu este nimic gresit in ceea ce faceti. Nu mai lasa dogmele invechite ale religiei sa iti gestioneze viata. Daca s-ar fi ascultat cu strictele religia, acum n-ar fi existat metode contraceptive, fertilizare in vitro, relatii sexuale inaintea casatoriei, etc.
Oricum, felicitari pentru relatia de 4 ani si mult succes in continuare. Sa va tina cat mai mult!

11 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Având în vedere că religia e doar un mijloc de manipulare a oamenilor iar acele canoane nu au nici o valoare nu o să ți se întâmple nimic.

| CIaudiu a răspuns:

Inseamna ca ti-ai neglijat canonul, ca nu l-ai luat in serios si pacatele iti raman in cont.
Despre ce pacat este vorba? Religia greseste in multe privinte. Daca pentru o mastúrbare de agiti atata... ar trebui sa inveti putina sexologie si sa te apropii mai mult de stiinta.

| alexgheorghescu explică (pentru CIaudiu):

O relație intima cu o fata, am o relație de cam 4 ani de zile cu ea.

| ania a răspuns (pentru alexgheorghescu):

Insoara- te cu ea si pe urma se bucura su Dumnezeu cand faci sex

| ZacheuN a răspuns:

Se întâmplă că te dă afară din biserică!

Dar nimeni nu te poate opri să studiezi scriptura, mai ales în legătură cu păcatul respectiv, și să crezi îndemnurile pe care ni le dă Mântuitorul nostru.

| Whateverrr a răspuns:

Nu se intampla nimic deosebit de ce s-a intamplat pana acum. Totusi, te sfatuiesc sa te pocaiesti happy Doar in Domnul Iisus e iertare, prin credinta in jertfa sa. Niciun fel de traditie sau fapta nu garanteaza viata vesnica.

| Mayhem666 a răspuns:

Te blesteama domnul, ca sa iti cada penisul. Se usuca si pica. Asa macar stie ca nu o sa mai pacatuiesti.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu o sa se intample nimic.
Ce ai cautat la popa sa-i spui intimitatile tale? Stii ca daca nu aveai iubita si te foloseai de manuela primeai si atunci asemenea canoane? Chiar nu intelegi ca preotii sunt mai rai decat politicienii?

| halogen001 a răspuns:

Nu se intampla nimic.

| ania a răspuns:

Faci canoanele degeaba daca persisti in a trai in razvratire fata de Creator ignorandu- i poruncile.