| Superior a întrebat:

De 2 zile cand raman singur acasa,am halucinatii atat vizuale,cand si auditive! Pot vedea siluete clar cu coada ochiului care fug rapid,si voci ca a mamei mele,dar ea nu e acasa! Aud si o serie de zgomote sinistre de parca s-ar deschide usa.... Posibil imaginatia mea, dar pare atat de real incat baga fiori in inima mea! Posibil o urmatoare victima a unei fantome/entitati? Poate ma vedeti la Pro TV

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Trebuie sa fii atent cu ce fel de lucruri îți umpli mintea. Dacă te uiți la programe TV sau joci jocuri video cu astfel de lucruri, e clar ca apoi mintea tot acolo e.Nu uita ca ce vedem are un impact puternic asupra noastră.

| 4b a răspuns:

Home alone laughing la 10 ani, ai o imaginatie foarte bogata laughing

| minrest a răspuns:

Omule, sper din tot sufletul ca bagi ciuperci. Daca nu, aproape sigur este debutul schizofreniei. Eu zic sa o iei din pripa. Du-te la psihiatru. Daca e schizofrenie, o sa primesti printre altele un tratament cu antipsihotice, sau poti sa le spui neuroleptice, care te vor ajuta sa tii delirul sub control.

| Mayhem666 a răspuns:

Ai auzit de oamenii umbra? Posibil sa fie ei, nu glumesc, cauta pe Youtube, si o sa aflii mai multe.
Daca as spune ca mie nu mi s-a intamplat asta, as minti, si eu am auzit o data vocea mamei in bucatarie, dar nu era nimeni acolo, am auzit o persoana care urca pe scari spre etajul casei, dar nu era nimeni acolo, am vazut cu coada ochiului umbre care trec rapid, si le vad doar fractiuni de secunda, si de multe ori ma simt de parca ceva s-ar uita la mine, dar in rest nimic, de multe ori cred ca e doar imaginatia mea, pentru ca am o mare fobie sa stau singur in casa, desi asta se intampla extrem de rar, aproepe niciodata.
Mi s-au mai intamplat tot felul de chestii ciudate, dar am incercat sa le ignor pe cat de mult posibil, si te sfatuiesc, sa faci la fel,

| Superior explică (pentru Mayhem666):

La fel ca mine.

| SG1995 a răspuns:

Mai degrabă ar putea fi un debut de schizofrenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e de la jocurile video. Am vazut ca te numesti GAMER. Ar trebui sa faci o pauza. E pentru sanatatea ta

| CinevaAnonimă a răspuns:

Alta data spune rugaciunea,, Tatal nostru" si fa-ti semnul crucii.