| anonim_4396 a întrebat:

De abia aştept ca peste mai mult timp, toată lumea să se trezească la realitate şi să îşi dea seama că totul a fost o minciună, o pierdere de timp în legătură cu toate zeităţile. Vă vine să credeţi că o asemenea poveste în legătură cu Dumnezeu este crezută de marea majoritate a lumii dar când le spunem părinţilor că suntem răciţi şi că nu ne putem duce la şcoală normal că nu ne cred! Cum putem fi atât de creduli în lucruri atât de penibile?

40 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Din ce maimuta te tragi ganditorule, ai gresit categoria era la conversatii sau la desene animate.

| M25M a răspuns:

Credinta intr-o entitate superioara nu este penibila, poate comportamentul sau argumentele sunt insa credinta in sine nu este chiar penibila, oferind un echilibru si o siguranta psihic(a) unei fiinte (omul) care are nevoie de aceste criterii. Necunoscutul produce frica pentru unii este greu de acceptat, este mai usor "sa stii"cum au decurs toate si cum vom decurge fara sa faci nimic, decat sa te intrebi, sa te indoiesti.

| LegionarulRoman a răspuns:

Demonstreaza-ti rebeliunea altundeva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LegionarulRoman):

Am râs cu lacrimi la raspunsul tău!

| RAY a răspuns:

Indoctrinarea religioasa e motivul

| Zenit313 a răspuns:

Credinta dauneaza grav sanatatii mintale!

Educatia este antidotul...

| Zenit313 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cea mai distractiva categorie "Religie" rolling on the floor)

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ce sa mai astepti, ca o sa fi moarta pana atunci, fara indoiala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Văd că obişnuieşti să incepi propoziţiile cu "copile" când nu îţi convine ceva! Nu eşti superioară cu nimic faţă de nimeni de aici! Du-te fumează-ţi în continuare frunzele de palmier şi vorbeşte cu îngeraşii tăi coloraţi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SaveOurSouls):

Eu nu am rămas fără religie pentru muzica pe care o ascult. Mi se pare absurd.Nu mă interesează dacă trupa mea preferată îl slujeşte pe dracul sau nu.

| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Am cateva intrebari:
Asculti rock?
De cand ai inceput sa nu mai crezi in Dumnezeu?
Daca in Dumnezeu nu crezi,in ce crezi?
Ce te-a facut sa crezi asta?
In satan crezi?
Imi afirm propria mea parere,fiecare are dreptul asta,sper sa nu fiu judecata doar pentru ca am o parere diferita de a ta.
Daca nu ar fi adevarata nu s-ar vorbii despre ea si nu ar fi crezuta de marea majoritate de oameni de pe intreg globul pamantesc.
Cred in Dumnezeu,asta nu inseamna ca sunt vreo sfanta sau ca incerc sa iti schimb parerea,fiecare este liber sa isi aleaga propriile inclinatii si sa ia singur decizii.
Toate "lucrurile" astea sunt dovedite,nu sunt doar cuvinte,sunt dovezi care stau la baza religiei.
N-ai cum sa intelegi toate aceste lucruri daca nu ai stat sa citesti sau sa te informezi,n-ai cum sa ne explici noua de unde vine acea stare de bine cand ne rugam,avem o alta perspectiva asupra vietii,este o senzatie frumoasa,de confort,te simti bine si important, probabil cuvintele astea sunt doar niste "cuvinte" pentru tine si nu le intelegi.
Ar fi multe de zis dar ma opresc, nu are rost sa mai continui, odata si odata o sa vedem care are dreptate, nu-i asa?

| M25M a răspuns (pentru AlexandraCroft):

N-ai cum sa ne explici noua de unde vine acea stare de bine cand ne rugam, avem o alta perspectiva asupra vietii, este o senzatie frumoasa, de confort, te simti bine si important, probabil cuvintele astea sunt doar niste "cuvinte" pentru tine si nu le intelegi. ---- Din creier care implica acele stari pe care creierul le transmite corpului cand inteprindem o anumita actiune chiar si rugatul. http://www.descopera.ro/dnews/4036700-credinta-se-naste-in-creier
Asculti rock?
De cand ai inceput sa nu mai crezi in Dumnezeu?
Daca in Dumnezeu nu crezi, in ce crezi?
Ce te-a facut sa crezi asta?
In satan crezi? -- Observ ordinea intrebarilor si as dori sa te intreb, daca nu te superi, de ce ai inceput cu intrebarea : "Asculti rock?"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AlexandraCroft):

De ce implici muzica în asta? Repet: nu mă interesează dacă metaliştii îl slujesc pe dracul. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cum? Daca au iq de retardati. De la ce gandire analitica sa te astepti din partea unor oameni 'saraci cu duhul'. Vai de noi, mama prostilor e mereu gravida.

| AlexandraCroft a răspuns (pentru M25M):

De obicei cei care asulta genul acesta de muzica, inclina mai mult inspre a avea o astfel de perspectiva asupra vietii.
Nu ma intelege gresit! Si eu ascult rock, dar cred in Dumnezeu.
Referitor la site-ul oferit, Credinta si Stiinta sunt doua lucruri diferite, haide totusi sa nu le amestecam intre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici chiar, până la urmă au fost oarecum obligaţi de către părinţi de mici copii să aibă o religie.

| M25M a răspuns (pentru AlexandraCroft):

Sunt diferite insa se intersecteaza dupa cum ai si vazut.

| mentholinks a răspuns:

Oamenii au nevoie sa stie ca macar cineva ii poate suporta.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraCroft a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost doar o intrebare inocenta, printre atatea.

| William a răspuns:

Ce o sa mai rad de voi cand va veni antihristul.

| AlexandraCroft a răspuns (pentru M25M):

Chiar daca se vorbeste despre aceleasi lucruri, perspectivele sunt diferite..lucruri total diferite, ma refer la modul in care sunt vazute ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SaveOurSouls):

Nu şti nimic despre mine sau despre familie şi prieteni! Şi muzica pe care o ascult nu e satanistă.Nu mă influenţează cu absolut nimic şi nu mă mai pune să repet.Tot ce mi-ai scris tu aici e în ZADAR pentru că nu ai cum să schimbi părerea cuiva fără religie sau de altă religie numai din vorbe.

| AlexandraCroft a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceeasi chestie care a facut-o quickhelpf ai facut-o si tu, ai incercat sa schimbi parerea altora in privinta religiei, prin deschiderea acestui subiect, nu te simti ofensata cand ti se raspunde cu aceeasi moneda!
Data viitoare gandeste inainte sa mai pui vreo bazaconie pe acest site.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AlexandraCroft):

Uite ce e: singura mea greşeală este că nu am specificat faptul că nu aş vrea răspunsuri de la creştini doar de la atei.Eu nu vroiam să mă lamuresc în legătură cu ceva, vroiam doar să aflu şi alte păreri de la atei. straight face

| Ioaniulian a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu si El nu exista mori ca tot omul treci in nefiinta si gata, dar daca Dumnezeu exista si nu ai crezut in El pierzi totul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SaveOurSouls):

Cum adică ţi s-a întâmplat şi ţie la 33 ani?!

Răspuns utilizator avertizat