| richarddawkins a întrebat:

De cand e pe TPU a trecut cineva de la credinta (religie) la non religie? deism,ateism,agnosticism, panteism?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a intamplat ma la mine, da invers.de la ateism la credinta crestina.si este un castig.pentru mine.

| richarddawkins explică (pentru anonim_4396):

Daca dateai si detalii era fb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Richard dawkins? tu vrei sa ti-l arat pe Doamne-Doamne, in persoana.e imposibil.

| richarddawkins explică (pentru anonim_4396):

Nu asta, vreau sa spui ce tea determinat sa treci la crestinism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce m-a determinat? sa trec la crestinism? am zis sa citesc si biblia, fiindca trebuie sa cunosc si partea cealalta a problemei.si am observat ca la nivel spiritual este atat de logica incat nu suporta clintire asa cum o intorc ca la pitesti oamenii de stiinta in fistecare deceniu, in orice probleme si descoperiri esentiale, si ca in filozofie ce era valabil ieri nu mai e si azi maine nici atat.iar cuvantul este atat de sigur de adevarat si de drept incat pot decat sa admir si sa accept ca este infailibil si de necompletat de catre om.si orice este creat omul nu poate pune nimic in plus fara urmari drastice in timp.si multe trairi personale, ale mele ale altora m-au convins ca Dumnezeu ESTE.

| Allrc24 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un singur cuvant: respect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Never ever!

| richarddawkins explică (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru richarddawkins):

Fiindca nu m-ar incalzi cu nimic.

| richarddawkins explică:

Nu-i adevarat