| Thunderstruck a răspuns:

Cum poti sa spui cu atata nesimtire ca acel om are CLAR credintele eronate si false? Eu nu as putea sa ii zic nici macar unui african care traieste in jungla ca (,) credintele sale sunt false, n-am absolut nici o dovada.Si nu numai atat, nu-mi pot permite sa-i zic cuiva "ma, tu esti prost, ai niste credinte eronate, imi parerau de tine".

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Îmi pare bine că cercetezi și contraargumentele poziției creștine.

| AvalohAlyn a răspuns:

Carti care induc in eroare si in minciuna orice om. Dumnezeu, un Creator exista fie ca vrem noi sau nu. Dawkins e un savant bun dar are necredinta, are convingeri eronate si false.El nu vrea sa existe Dumnezeu nu ca nu exista.E orb cum sunt multi.Din pacate.

| RAY explică (pentru AvalohAlyn):

Fiecare cu parerea lui, pentru mine e un geniu care are dreptate

| RAY explică (pentru Thunderstruck):

Ai dreptate

| victor987 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Dap sunt de accord cu tine dar cand se ajunge aici plecand de la acele credinte--
http://www.youtube.com/watch?v=qL1A1fCRaaA
http://www.youtube.com/watch?v=zbDu0-K9cPk
si mai sunt atatea si atatea plecand de la ura din islam si continuand cu rzaboaile dintre catolici si protestanti etc Maturizarea si incetarea prostiei numite religie ar face un mare bine umanitatii

| Thunderstruck a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Cum poti sa spui cu atata nesimtire ca acel om are CLAR credintele eronate si false? Eu nu as putea sa ii zic nici macar unui african care traieste in jungla ca (,) credintele sale sunt false, n-am absolut nici o dovada.Si nu numai atat, nu-mi pot permite sa-i zic cuiva "ma, tu esti prost, ai niste credinte eronate, imi parerau de tine".

| Zenit313 a răspuns:

Recunosc,am citit doar doua carti din cele pe care le-ai prezentat...
"The Blind Watchmaker" si "The Selfish Gene" care sunt niste opere exceptionale!
Ai dreptate, Richard Dawkins este un geniu!