| anonim_4396 a întrebat:

De ce a creat D-zeu dinozaurii, reptile care se mancau una pe alta, tot din iubire ii placea de ele cum se alearga?

Răspuns Câştigător
| TheBlueWolf a răspuns:

Voi nu puteti practic sa deschideti ochii...nu e LOGIC ca adam sau eva nu au existat? Ca biblia este doar o carte facuta de diferiti oameni de stiinta in care au bagat diferite informatii oarecum codate sperand ca aceasta generatie sa le poata trata ca atare.In trecut nu se putea aborda stilul stiintific de a pune o problema, singura perspectiva era cea religioasa altfel ii casapeau.Deschideti ochii, nu este nici un dumnezeu este si logic.S-au explicat toate fenomenele iar dinozaurii au fost in triasic urmarea primelor fiinte, cele marine ce au avut inainte un stadiu de fiinta unicelulara.Sunteti vai de capul vostru.Iar asa s-a ajuns incet la oameni, din preistorie.Si ca o mica paranteza teoria cu meteoritul care ar fi adus extinctia acelor creaturieste absolut penibila.Numai un om ce nu a trecut inca in acest secol nu isi poate da seama cat de ilogica este acea teorie.In sfarsit multi nu se vor trezi niciodata, eu inca sper ca o sa va dati seama de anumite lucruri si ca sunteti spalati pe creier non stop prin diferite mijloace de la religioase la media.Bye bye.

12 răspunsuri:
| Danielcristian a răspuns:

Tu de ce maninci carne?
Toate animalele au rolul lor in natura, altele pentru hrana noastra iar altele pentru hrana animalelor.

Iar Dumnezeu nu a creat animalele sa le priveasca asa cum tu privesti la televizor.
Daca nu existau animale, sau iarba pentru cele ierbivore, noi ce mai mincam?

| OOOLEOOO a răspuns:

Vechiul testament pomeneste de niste tanniyn inainte de crearea omului care sa-r traduce Balaur mare sau Dragon, care par a fii niste Reptile Gigantice :D

Biblia mai pomeneste de Behemoth care pare a fii cea mai mare si feroce creatura a lui Dumnezeu.

Mai multe pe : http://www.gotquestions.org/romana/dinozauri-Biblie.html

Pace tie :D

| ateuNEGATIV a răspuns:

Fiecare poate interpreta biblia cum vrea el uni scot dinozauri din ea desi daca citesti literar nici nu se pomeneste de asa ceva doar de niste uriasi atata tot nu de balauri etc aia e mitologie japoneza in fine biblia e o carte de care toti isi bat joc

| Esperança a răspuns:

Ca sa ai tu de ce sa te miri.
Vezi sa nu ramai asa laughing

| Inferno a răspuns (pentru Danielcristian):

Nu stiu ce spui tu, dar eu nu mai mananc carne de dinozaur ca am auzit ca baga chimicale in ea. Tu chia poti sa r mananci carnea aia de T. Rex?

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru Danielcristian):

Daca nu se mancau intre ele se inmulteau ca iarba...deci ai dreptate.Pe noi nu ne mananca nimeni deoarece Domnul a spus ca ne inmultim ca si firele de nisip.

| Danielcristian a răspuns (pentru Inferno):

happy Tare esti, nu ma refeream la mincatul carni de dinozaur, poate au existat, poate nu, deocamndata nu a vazut nimeni un dinozaur, ci doar cu presupusul sau cu schelete.

Iar animalele au rolul lor pe acest pamint, mai uitate pe discoveri daca altundeva nu gasesti raspuns.

| Inferno a răspuns (pentru Danielcristian):

Intrebarea se referea la dinozauri. Daca nici scheletele nu se considera dovezi...

| Danielcristian a răspuns (pentru Inferno):

Nam zis ca nu, e posibil.

| Inferno a răspuns (pentru Danielcristian):

Crezi ca exista Dumnezeu? Esti convinsa de asta?

| Danielcristian a răspuns (pentru Inferno):

Eu da, cred si voi crede, atita timp cit traesc nu voi inceta sa cred, el ne iubeste si ne vrea pe toti, ca-ci nu degeaba si-a dat pe singurul fi ca sa moara pentru noi.
ioan 3:16 textul de aur al bibliei

| Inferno a răspuns (pentru Danielcristian):

Deci crezi in Dumnezeu si nu crezi in Dinozauri. Cum vine asta nu pot intelege.
Dumnezeu nu are nici-o dovada.
Dinozautii exista atat de multe dovezi.
Ce explicatie mai buna ai tu pentru acele fosile, urme ramase in pamant si chiar dinozauri pietrificati in intregime(cu organe, piele, etc).